У Німеччині не коментують розмір виплат для українських біженців за наступного уряду
У Німеччині не коментують розмір виплат для українських біженців за наступного уряду

У Німеччині не коментують розмір виплат для українських біженців за наступного уряду

У Німеччині утримуються від коментарів щодо того, яким саме чином буде здійснюватися в майбутньому соціальна допомога українцям, які знайшли тут прихисток від російської війни після початку повномасштабного вторгнення.

Це випливає з відповідей на запит Укрінформу до представників відповідних відомств.

«З огляду на поточні внутрішньополітичні події, наразі неможливо робити якісь заяви», - зазначили в Міністерстві внутрішніх справ ФРН.

У міністерстві нагадали, що у зв’язку з російською агресією проти України в лютому 2022 року країни-члени Європейського Союзу активували Директиву 2001/55/ЄС про тимчасовий захист для українців відповідно до Імплементаційного рішення Ради ЄС 2022/382 від 4 березня 2022 року. Тимчасовий захист кілька разів продовжувався на рівні ЄС, останній раз - Імплементаційним рішенням ЄС 2024/1836 - до 4 березня 2026 р.

«До цього часу (04.03.2026) в Німеччині залишаються умови для надання дозволу на проживання для тимчасового захисту згідно з параграфом 24 Закону про проживання», - запевнили в МВС.

Водночас там зауважили, що коаліційною угодою між партіями ХДС, ХСС і СДПН передбачена «можлива ​​зміна юрисдикції для біженців з України, які прибули до Німеччини після 1 квітня 2025 року».

З питання якими будуть виплати українським біженцям після скасування базової державної соціальної допомоги (Bürgergeld) від центру працевлаштування (допомога по безробіттю), представник відомства порадив звертатися «до сторін, які вели переговори щодо коаліційної угоди», а також до Міністерства праці та соціальних питань.

У Мінпраці Укрінформу нагадали, що сторони ще обговорюють питання прийняття коаліційної угоди (досі її текст схвалив лише Християнсько-соціальний союз, тоді як Християнсько-демократичний союз і Соціал-демократична партія свого останнього слова ще не сказали – ред).

«Як саме можуть бути реалізовані оголошені в угоді проєкти, в тому числі запланована зміна юридичної юрисдикції для біженців з України, має визначити подальший законодавчий процес», - сказали в міністерстві.

Там також зазначили, що «до людей, які зараз приїжджають до Німеччини, продовжує застосовуватися існуюча правова ситуація».

Як повідомлялось, імовірний наступний канцлер Фрідріх Мерц ще в період передвиборчої кампанії заявляв про плани скасування системи соціальних виплат, що, на його переконання, має призвести до того, що люди активніше шукатимуть роботу замість того, щоби жити на виплати від держави (самотній дорослий та батьки-одинаки отримують 563 євро на місяць, сімейні пари одержують по 506 євро на людину, діти до 5 років - 357 євро на місяць). Українці, яких Німеччина прийняла після початку повномасштабного вторгнення, отримували саме такі виплати (на відміну від усіх інших мігрантів і шукачів притулку). За деякими даними, з 1,2 млн громадян України від такої допомоги залежать досі понад 700 тисяч осіб. До того ж, українські біженці ще й мали право на державну оплату орендованого житла.

Очікується, що в подальшому українці отримуватимуть допомогу як шукачі притулку з інших країн, що становить значно менші суми, в тому числі буде скорочено базове страхування.

Партія Мерца ХДС змогла внести цей пункт у проєкт коаліційної годи, яка в разі схвалення всіма сторонами, стане дорожньою картою майбутнього уряду ФРН.

Фото: realgazeta.com.ua

Теги за темою
Україна Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader