/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fc95aaae93a9adf9c9d5830fb813dd9d5.jpg)
Розробники Anduril Industries представили революційний підводний дрон-торпеду Copperhead-M
Американська оборонна компанія Anduril Industries представила на виставці Sea Air Space 2025 нову лінійку автономних підводних платформ і сенсорів, розроблену для реагування на виклики сучасної морської війни. Основу нової концепції складають багаторазові автономні апарати Copperhead і сенсорна система Seabed Sentry, які працюють у зв’язці з великою підводною платформою Dive-XL.
Серія Copperhead представлена у двох модифікаціях — вагою 100 і 500 фунтів. В обох випадках апарати можуть нести бойові частини або виконувати розвідувальні завдання. У бойовій версії Copperhead-M ці апарати порівнюються за ефективністю з торпедами Mk.54 та Mk.48, однак коштують значно дешевше. За словами розробників, один Dive-XL може нести десятки менших апаратів або кілька важчих Copperhead, що забезпечує гнучкість застосування.
Окрема увага приділяється конструкції — завдяки коробкоподібній формі Copperhead демонструє кращу стабільність і швидкість у воді, досягаючи 30 вузлів. Водночас простота корпусу дозволяє налагодити масове виробництво: компанія розраховує виготовляти тисячі одиниць на рік — у рази більше, ніж поточні темпи виробництва традиційних торпед.
Ще одним компонентом є Seabed Sentry — сенсорна система для підводного спостереження, розроблена у співпраці з Ultra Maritime. Вона замінює традиційні кабельні рішення та працює через мережу Lattice, забезпечуючи покриття на великих площах. Цей підхід дозволяє швидко розгортати системи в стратегічно важливих районах, наприклад у Тихоокеанському регіоні.
Нові системи від Anduril стали відповіддю на стратегію «Hellscape» ВМС США — концепцію стримування вторгнення Китаю на Тайвань за допомогою автономних платформ. На демонстраційному відео компанія змоделювала ефективну атаку безекіпажних апаратів на умовну китайську десантну групу. При цьому зазначено, що інтеграція Copperhead із традиційними підводними човнами не планується через складність сертифікації, однак платформи вже передано на випробування до ВМС США.

