/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F6b262235c2c39ad6bc8eef443298861c.png)
Коли демобілізують ЗСУ після скасування воєнного стану: Веніславський пояснив
У законодавстві є нюанс
Завершення строку дії чи скасування воєнного стану не означає автоматичну демобілізацію військових. Ці процеси згідно з законом не пов'язані напряму.
Про це розповів нардеп, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю Radio NV. За його словами, демобілізація військових схвалюється окремим наказом президента України Володимира Зеленського.
"Скасування воєнного стану не означатиме автоматичну демобілізацію. Для цього потрібне окреме рішення президента", — зазначив член комітету ВР з питань національної безпеки Веніславський.
Він пояснює, що у разі не продовження воєнного стану президент має підписати наказ про початок демобілізації. Це рішення має схвалити Верховна Рада і тільки після цього розпочнеться демобілізація військових.
"Відповідно до закону України про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, демобілізація ухвалюється окремим рішенням президента, який потребує схвалення Верховної Ради. Тобто навіть якщо правовий режим воєнного стану не буде продовжений, демобілізація автоматично не наступить", — наголосив Веніславський.
Нагадаємо, що Верховна Рада 16 квітня проголосувала за продовження воєнного стану і загальної мобілізації. Він почнеться з 9 травня до 6 серпня (на 90 днів).

