У разі скасування військового стану демобілізація не розпочнеться автоматично, - нардеп
У разі скасування військового стану демобілізація не розпочнеться автоматично, - нардеп

У разі скасування військового стану демобілізація не розпочнеться автоматично, - нардеп

Член парламентського Комітету з національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський заявив, що навіть у разі скасування військового стану демобілізація покликаних на фронт громадян не розпочнеться автоматично. Для цього потрібний окремий указ глави держави та дозвіл парламенту, сказав він в інтерв'ю Radio NV.

- Тут треба бути відвертим, і чесно говорити громадянам України, військовослужбовцям, що припинення правового режиму воєнного стану не означає автоматичної демобілізації. Тому що, згідно із Законом України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, демобілізація приймається окремим рішенням президента, яке потребує схвалення Верховної Ради, - пояснив він.

Водночас Вениславський зазначив, що доки війна триває, ніхто не прийматиме рішення про демобілізацію. У цьому контексті він прокоментував недавній скандал із відмовою одного з нардепів голосувати за продовження воєнного стану. За словами Веніславського, незважаючи на бажання отримати певні політичні бали, більшість депутатів були змушені зрештою віддати голос за продовження військового стану, оскільки до цього їх змушує та реальність, через яку його спочатку запровадили - постійні терористичні атаки Росії на мирні міста та спроби просунутися на фронті.

  • 18 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження терміну дії військового стану та проведення спільної мобілізації в Україні.
  • 9 лютого президент Володимир Зеленський сказав, що Україна втратить армію, якщо скасує військовий стан для проведення виборів.
Джерело матеріала
loader