19 квітня - яке сьогодні свято, Велика субота, що не можна робити все про цей день
Сьогодні, 19 квітня, у світі відзначають День велосипеда, День власників домашніх тварин та День поезії і творчого мислення. В Україні - День довкілля. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Івана Печерника, а ще цього року на 19 квітня випадає - Велика субота.7 До Нового року залишилося 256 днів.
Яке сьогодні церковне свято
Завтра, 19 квітня, віряни святкують день пам’яті святого преподобного Івана Печерника. Видатний подвижник Києво-Печерської лаври, чернець-аскет XI століття, який належить до числа преподобних отців, що подвизалися у Ближніх печерах святого Антонія. Православна Церква вшановує його пам’ять серед святих Печерського монастиря як приклад цілковитого відречення від світу заради духовного вдосконалення.
Окрім того, цьогоріч 19 квітня - Велика субота. Це останній день Страсного тижня, що передує найбільшому християнському святу - Великодню. Це день скорботи та очікування Воскресіння Христового. За традицією віряни готуються до великого свята через молитви, тишу та спокій.
Що не можна робити 19 квітня
- Забороняється виносити сміття з дому, підмітати в бік порога, мити підлогу — вважалося, що це може “винести” удачу й мир.
- Не можна працювати тяжко фізично чи займатися буденними справами без нагальної потреби.
- Не слід веселитися, гуляти, влаштовувати розваги, співати пісень і слухати гучну музику.
Народні прикмети і традиції на 19 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, якщо цього дня ясно й тепло — літо буде раннє й тепле; дощ — до врожайного року, особливо на хліб; сильний вітер — літо буде з бурями та грозами; якщо рано-вранці чути спів жайворонків — погода буде доброю і стійкою; червоний захід сонця — чекайте на дощ або зміну погоди.
В народі 19 квітня мало назву Іван Воїн. В давньоукраїнській традиції різних Іванів зливали в одне образне уявлення — часто це був образ захисника, справедливого воїна, тому ім’я закріпилося як “Іван Воїн”.
Як назвати дитину, яка народилася 19 квітня
Сьогодні іменини святкую Віктор, Георгій, Іван та Семен. Талісманом людини, народженої 19 квітня, є лазурит. Камінь насиченого синього відтінку, що від давніх-давен вважався втіленням чіткості думок і глибокої душевної щирості. Люди вірили: лазурит — це мовби застигле небо, яке несе в собі правдивість, внутрішню чистоту та духовне світло.
Історичні події 19 квітня
1506 — відбувся Лісабонський погром.
1713 — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю т. зв. «Прагматичною санкцією» неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів.
1775 — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США.
1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії. Указ став підсумком тривалого суперництва Російської та Османської імперій за володіння і контроль над стратегічним плацдармом на півночі Чорного моря. Заручившись у 1782 році підтримкою Австрії, наступного року Росія окупувала Крим і маніфест Катерини II лише закріпив фактичний перехід півострова під владу російської корони.
1839 — західноєвропейські держави гарантують у «Лондонському протоколі» незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу. Велике герцогство Люксембург номінально залишається частиною німецької федерації держав.
1850 — Велика Британія і США підписали договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки).
1898 — Конгрес США визнав незалежність Куби і поставив вимогу Іспанії залишити острів.
1917 — Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду найвищим органом влади в Україні.
1920 — вітання "Слава Україні!" було офіційно запроваджене в українській армії.
1937 — в Іспанії створений блок правих сил на чолі з генералом Франко.
1941 — Сенат США прийняв резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю.
1943 — початок повстання у Варшавському гетто.
1943 — Указом Президії Верховної Ради СРСР уведені каторжні роботи для т. зв."помічників окупантів".
1947 — партія «Індійський національний конгрес» погодилася розділити країну на Індію і Пакистан.
1967 — члени групи «Бітлз» підписали контракт, яким вони зобов'язувалися не залишати групу протягом десяти років.
1971 — СРСР запустив першу у світі космічну станцію «Салют-1».
1992 — Верховною Радою Вірменії прийнятий Герб Вірменії.
1999 — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини.
2000 — в Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрите найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковано парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань.
2005 — Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.

