Експосол Мельник закликав Мерца збільшити військову допомогу Україні, зокрема передати Taurus
Експосол Мельник закликав Мерца збільшити військову допомогу Україні, зокрема передати Taurus

Експосол Мельник закликав Мерца збільшити військову допомогу Україні, зокрема передати Taurus

Постійний представник України при ООН та експосол України у ФРН Андрій Мельник звернувся до ймовірного наступного канцлера Фрідріха Мерца з відкритим листом, у якому закликав до посилення військової підтримки Києва.

Звернення опубліковане у виданні Welt am Sonntag, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Український дипломат закликав Мерца оголосити про передачу Києву 150 ракет Taurus безпосередньо в Бундестазі 6 травня, в день голосування за його кандидатуру на посаду канцлера. Мельник зазначив, що цю зброю «слід просто доставити, без будь-яких «якщо» чи «але», щоб зупинити повзуче просування Росії та фундаментально змінити сучасну динаміку війни». При цьому він зауважив, що звертається «не як дипломат, а як людина і європеєць, як сусід і християнин» напередодні великого християнського свята.

Мельник подякував Мерцу за його роль як лідера опозиції у наданні підтримки Україні після початку повномасштабного вторгнення та підкреслив, що від його успіху на посаді канцлера залежить не тільки майбутнє ФРН, а і Європи.

Дипломат назвав п’ять кроків, які Мерц міг би зробити протягом перших 100 днів на посаді канцлера, щоб змусити Путіна укласти мир.

Це, окрім оголошення про негайну поставку 150 крилатих ракет Taurus та швидкої реалізації поставок, рішення про передачу Україні 30 відсотків наявних німецьких винищувачів і гелікоптерів зі складу ВПС, у тому числі близько 45 Eurofighter і 30 Tornado, 25 вертольотів NH90 TTH і 15 Eurocopter Tiger. На думку експосла, цей крок можна було б зробити в межах комплексного кредиту, закону про лендліз, який міг би прийняти Бундестаг.

На думку дипломата, принцип передання 30% техніки міг би бути застосований і для інших систем озброєння. У цьому зв'язку він висловився щодо передання 100 основних бойових танків Leopard 2, 115 Puma і 130 БМП Marder, 130 GTK Boxer, 300 бронетранспортерів Fuchs, 20 реактивних артилерійських систем MARS II з боєприпасами тощо.

Мельник також вважає за доцільне ухвалення майбутнім коаліційним урядом резолюції про фінансування поставок зброї в Україну на суму щонайменше 0,5 відсотка від ВВП (21,5 мільярда євро на рік), або 86 мільярдів євро до 2029 року, також можливо як кредитної угоди. «Це було б справедливим рішенням і водночас величезною інвестицією у власну безпеку Німеччини. Ці кошти мають бути вкладені у виробництво найсучаснішої зброї як у Німеччині, так і в Україні», - пояснив дипломат.

На його думку, доцільне запровадження такого ж регулювання - на 0,5 відсотка - на рівні ЄС і в межах G7.

Крім того, експосол виступає з пропозицією «конфіскувати 200 мільярдів євро заморожених російських державних активів і використати їх для відновлення України; прийняти конкретні гарантії військової безпеки; не лише формально підтвердити перспективу вступу (України) до НАТО, а й забезпечити всередині Альянсу – особливо щодо США – щоб це незабаром стало реальністю».

Водночас у Німеччині лідер СДПН Ларс Клінгбайль заявив Funke Media Group: «Ми не досягли жодних домовленостей щодо окремих систем озброєння на коаліційних переговорах. Це ніколи не було на них темою обговорення».

Раніше скептично щодо передачі ракет висловився інший представник Соціал-демократичної партії, нинішній і, вірогідно, майбутній міністр оборони Борис Пісторіус.

Голова Комітету з питань оборони Європейського парламенту Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, яка підтримує ідею передачі Україні далекобійної зброї, заявила: «Володимир Путін не хоче миру. Навпаки, російські атаки на Україну масово посилилися з початку переговорів між Путіним і президентом США Дональдом Трампом. Фрідріх Мерц не повинен робити заяви по телебаченню, а повинен діяти, як тільки стане канцлером».

Лідер Християнсько-соціального союзу і прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер заявив в інтерв’ю Augsburger Allgemeine, що рішення про постачання Україні крилатих ракет Taurus є справою майбутнього канцлера. Водночас він зауважив, що Німеччина сама потребує якомога більше таких ракет. «Це найкраща зброя, яка у нас є... Крім цієї крилатої ракети нам потрібна справжня армія безпілотників і власна ПРО», - додав політик.

Як повідомлялося, днями лідер ХДС Мерц публічно заявив, що розглядає можливість постачання Україні ракет Taurus за певних умов, серед яких – узгодження питання з європейськими партнерами. Велика Британія уже заявила, що вітала би такий крок Берліна.

Теги за темою
Україна Німеччина Зброя
Джерело матеріала
loader
loader