Адміністрація Трампа суттєво скорочує обсяг щорічних звітах Державного департаменту про міжнародні права людини, вилучаючи з цих документів цілі розділи. Про це повідомляє американський громадський мовник NPR.
Протягом десятиліть такі звіти надавали Конгресу США інформацію, яка враховувалася, зокрема, при ухваленні рішень щодо виділення допомоги.
Тепер у цих звітах не відстежуватимуться такі зловживання, як суворі умови ув’язнення, корупція в уряді та обмеження на участь у політичному процесі. В них не йтиметься про відмову у свободі пересування та мирних зібрань. Вони не засуджуватимуть утримання політичних в’язнів без належного процесу чи обмежень щодо вільних і чесних виборів.
Серед інших тем, які наказано вилучити зі звітів, NPR називає такі:
§ Недобровільні або примусові медичні або психологічні практики
§ Свавільне або незаконне втручання в приватне життя.
§ Серйозні обмеження свободи Інтернету.
§ Поширене гендерне насильство.
§ Насильство або погрози насильства щодо людей з обмеженими можливостями.
§ Насильство та дискримінацію щодо ЛГБТ та усі посиланнями на DEI.
Згідно з запискою про редагування та іншими документами, отриманими NPR, співробітникам Державного департаменту наказано «оптимізувати» звіти, скоротивши їх лише до того, що вимагається законом. У записці йдеться, що ці зміни спрямовані на узгодження звітів із поточною політикою США та «нещодавно виданими розпорядженнями».
Звіти все ще включатимуть питання прав людини, які стосуються військових злочинів та геноциду, антисемітизму, порушення прав працівників і дитячих шлюбів. Слід повідомляти про напади на свободу преси, але не про утиски свободи слова для звичайних громадян.
Але якщо за цими пунктами наводили кілька прикладів, то нині звітування має бути «скорочене» лише до одного.
Правозахисники кажуть, що ці скорочення означають відступ Америки від своєї позиції світового наглядача за правами людини.
Раніше повідомлялося, що Президент США Дональд Трамп видав указ про виведення своєї країни з Ради ООН з прав людини.