Reuters: Іран висунув Трампу жорсткі умови для ядерної угоди
Reuters: Іран висунув Трампу жорсткі умови для ядерної угоди

Reuters: Іран висунув Трампу жорсткі умови для ядерної угоди

Іран повідомив Сполученим Штатам під час переговорів минулого тижня про готовність прийняти певні обмеження щодо збагачення урану, але потребує надійних гарантій, що президент Дональд Трамп знову не вийде з ядерної угоди, заявив високопосадовець Ірану.

За повідомленням Reuters, Іран та США проведуть другий раунд переговорів у суботу в Римі, через тиждень після першого раунду в Омані, який обидві сторони охарактеризували як позитивний.

Трамп, який відновив політику "максимального тиску" на Тегеран з лютого, вийшов із ядерної угоди 2015 року між Іраном та шістьма світовими державами під час свого першого президентського терміну в 2018 році та відновив жорсткі санкції проти Ірану.

У наступні роки Тегеран поступово перевищив обмеження своєї ядерної програми, встановлені угодою 2015 року, що ускладнило розробку атомної бомби. Колишній президент США Джо Байден безуспішно намагався відновити пакт.

"Іран зрозумів під час непрямих переговорів в Омані, що Вашингтон не вимагає від Ірану припинення всіх ядерних активностей, і це може стати спільним ґрунтом для справедливих переговорів", – зазначив джерело.

Червоними лініями Тегерана, "визначеними Верховним лідером аятолою Алі Хаменеї", є відмова демонтувати центрифуги для збагачення урану, повністю припиняти збагачення або зменшувати кількість збагаченого урану нижче рівня, узгодженого в угоді 2015 року. Крім того, Іран не обговорюватиме свою ракетну програму.

У п'ятницю Іран заявив, що досягнення угоди зі США можливе, якщо "вони продемонструють серйозність намірів і не висуватимуть нереалістичних вимог". Натомість головний американський переговорник Стів Віткофф заявив у вівторок, що Іран має "зупинити та ліквідувати своє ядерне збагачення" для досягнення угоди.

За словами джерела, Іран готовий співпрацювати з Міжнародним агентством з атомної енергії для надання гарантій мирного характеру своєї ядерної програми. В обмін на це Вашингтон має негайно скасувати санкції щодо нафтового та фінансового секторів Ірану.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader