
Один із найбільших в Україні та Східній Європі: історія Хмельницького ринку
Про історію речового ринку у Хмельницькому та його сьогодення 24 Каналрозповідає з посиланням на khmelnytskyi.one.
Історія Хмельницького ринку: як усе починалося
В Україні є багато ринків, які мають довгу історію. Історія Хмельницького речового ринку або, як його ще називають, "тучі" розпочалася у 1987 році. Спершу стихійний речовий ринок був у Нетішині, де поляки продавали перші імпортні джинси та інші товари, які у СРСР було важко дістати. Однак вже ближче до 1990-х років базар мігрував до обласного центру. Після розпаду Радянського союзу місцева влада виділила під ринок велику територію на Львівському шосе.
На початках люди продавали речі з наметів, "розкладачок" та автівок. Ринок розвивався максимально активно. Наступним етапом стало встановлення металевих кіосків та розширення території. У ті часи на "тучі" торгували люди дуже різних професій – від учителів та інженерів до професорів і колишніх співробітників Нетішинської атомної станції. Ринок часто працював цілодобово: вночі як гуртовий, вдень – як роздрібний.
Популярність ринку зростала, дорожчала й оренда місць на ньому. Наприклад, за оренду кіоску в 1995 році платили від 100 доларів, а у 2000-х ціна сягала і 1000 доларів.
Важливим чинником для успіху ринку було його розташування – на перехресті важливих транспортних шляхів, що зручно і для продавців, і для покупців. До Хмельницького приїжджали за товарами з Білорусі, Молдови, Придністров'я, а з українських міст туди навіть організовували автобусні шопінг-тури.
Ринок у Хмельницькому має довгу історію / Фото khmelnytskyi.one
Що з ринком у наш час
У наші дні речовий ринок займає приблизно 20 гектарів площі. Він об'єднує понад 25 окремих базарчиків. Найпопулярнішими з них є такі: "Золота алея", "Новий ринок", "Старий базар", "Поділля-1", "Поділля-2", "Бартер", "Ізида".
Купити на ринку можна будь-що – від косметики й одягу до техніки та продуктів, зокрема й домашнього виробництва.
Пандемія коронавірусу та повномасштабна війна, звісно, відобразилися на роботі ринку та заробітках підприємців. Багато кіосків припинили працювати, гуртова торгівля зменшилася в рази. Та попри все, базар працює, і щодня його відвідують сотні людей.

«Підприємства мають працювати» — у Мінекономіки підтримали позицію щодо відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding

Курс валют на 15 травня: скільки коштують долар, євро і злотий

Митниця та АМПУ об’єднують інформаційні системи

Світла не буде до 8 годин на день: експерт сказав, коли почнуться відключення

Банки можуть зняти ліміти на перекази для українців: названа головна умова

$44 млн у газ і сонце: як Метінвест страхує виробництво від нових блекаутів — СОО компанії Олександр Мироненко
