На київському вокзалі встановили літери "ВОЛЯ" - це залишки знаку прифронтового села
На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру "Воля", спільний проєкт Укрзалізниці та PinchukArtCentre. Її автором став український митець Олексій Сай, який використав літери зі старого вітального знаку села Любимівка, розташованого поблизу фронту в Херсонській області. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia.
- Розвиваємо наші вокзали. Поряд із відкриттям корисних сервісів — від книгарень і дитячих кімнат до пекарень — ми наповнюємо їх культурним життям: організовуємо виставки, встановлюємо інсталяції, перетворюємо простір на майданчик для кіно‑зйомок і живої музики, простір, що додає віри та сенсів. Інсталяція Олексія Сая “Воля” — про незламність української душі та залізний характер, близький кожному залізничнику. Це вже наш другий спільний проєкт із PinchukArtCentre цього року, і попереду ще багато захопливих колаборацій, - заявив голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський.
Скульптура втілює слово "Воля", яке має глибоке подвійне значення: "свобода" та "волевиявлення". Цей смисловий зв’язок відображає сутність українського народу. Свобода - це не просто стан, а результат наполегливої боротьби та зусиль. Ці два поняття нерозривно пов’язані, адже свобода вимагає волі до дій, терпіння і захисту. Тільки завдяки рішучому волевиявленню свобода стає реальністю.
Раніше скульптура демонструвалася лише за кордоном, аби привернути увагу світової спільноти до боротьби українського народу. Тепер побачити її можуть усі відвідувачі Центрального залізничного вокзалу в Києві. Розміщена вона на другому поверсі поруч з ескалатором.
Скульптура "Воля" концептуально перегукується з культовою роботою Роберта Індіани "LOVE", яка стала символом американського попарту 1960-х років і здобула широку популярність у 1970-х. Використовуючи характерний типографічний стиль Індіани, "Воля" створює ідейний міст між глобальними символами епохи, які уособлювали віру в мир, єдність і надію, та сучасними реаліями війни. Ця робота переосмислює своє послання, акцентуючи на екзистенційному спротиві, спільній витривалості та невпинному прагненні до національної свободи й самовизначення.
- 10 квітня Укрпошта випустила особливу власну марку на підтримку Укрзалізниці після масштабної кібератаки.
- 24 лютого керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов відкрив у Києві першу частину Меморіалу українським розвідникам.
