Китай відправляє солдатів в Україну для підготовки до вторгнення на Тайвань — The Hill
Китай відправляє солдатів в Україну для підготовки до вторгнення на Тайвань — The Hill

Китай відправляє солдатів в Україну для підготовки до вторгнення на Тайвань — The Hill

Китай відправляє солдатів в Україну для підготовки до вторгнення на Тайвань — The Hill

Присутність китайських солдатів в Україні нагадує "китайських народних добровольців", які воювали з військами ООН у Північній Кореї, починаючи з 1950 року.

Колишній співробітник західної розвідки повідомив агентству Reuters, що приблизно 200 китайських солдатів воюють на боці Росії в Україні. Двоє нинішніх американських чиновників на умовах анонімності підтверджують, що їх більше сотні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про понад 150 китайських солдатів. Нещодавно українські війська взяли в полон двох з них.

Reuters додає, що уряд США вважає, що ці солдати є найманцями й, очевидно, не мають "прямого зв'язку" з китайським урядом. Незалежно від того, правильна ця думка чи ні, Вашингтон та інші уряди повинні накласти на Китай серйозні санкції за те, що він дозволив своїм громадянам брати участь у війні проти України, вважає колумніст Гордон Чанг.

"Комуністична партія прагне отримати безпосередній досвід з поля бою в Україні, щоб використати його для підготовки Народно-визвольної армії (НВАК) до майбутніх воєн. Для НВАК поле бою в Україні є найяскравішим і найжорстокішим прикладом революційного протистояння між безпілотними озброєннями та системами радіоелектронної боротьби, спрямованими проти них", — сказав Річард Фішер з Міжнародного центру оцінювання та стратегії, що базується у Вашингтоні. 

Фішер переконаний, що "якщо НВАК зможе засвоїти й використати уроки, отримані на полі бою в Україні, вона може значно збільшити свої шанси на швидку бліц-перемогу на Тайвані".

"Цілком ймовірно, що китайські офіцери роблять більше, ніж просто спостерігають і звітують Китаю. Можливо, вони також дають поради своїм російським колегам. Зрештою, Китай від самого початку підтримував військові зусилля Росії", — додає колумніст.

Чанг також вважає, що Китай майже напевно дав згоду на вторгнення, оприлюднивши 5300-слівну спільну заяву Сі Цзіньпіна та Владіміра Путіна в Пекіні 4 лютого 2022 року — всього за 20 днів до нападу Росії. Путін, можливо, хотів розпочати раніше, але, очевидно, погодився з побажаннями Китаю й зачекав до завершення зимової Олімпіади в Пекіні, перш ніж завдати удару по колишній радянській республіці.

"З огляду на підтримку Пекіном як Москви, так і Пхеньяна, малоймовірно, що Північна Корея могла б приєднатися до війни на боці Росії без схвалення Китаю. Що стосується найманців, то Пекін, ймовірно, знав і схвалював їхню участь у війні", — пише Чанг.

Чарльз Бертон з аналітичного центру Sinopsis та колишній канадський дипломат, який працював у Пекіні, вважає, що те, що Китай відправив першу невелику групу, щоб приєднатися до росіян, відповідає китайській комуністичній стратегії спочатку створити правдоподібне заперечення, а потім — видимість легітимності для поступового нарощування своїх військ на передовій.

"Це майже напевно буде супроводжуватися поступовим введенням сучасного китайського наступального озброєння", — додав він.

Бертон також стурбований тим, що Росія, яка заборгувала Китаю за підтримку в Україні, не зможе сказати "ні", коли Китай зажадає від Москви відправити війська, щоб допомогти йому вторгнутися на Тайвань або до іншого сусіда.

"Китайські та російські військові регулярно проводять спільні навчання у Східній Азії. Тому Пентагон повинен припускати, що ці дві держави, разом з Північною Кореєю, будуть воювати разом під час наступної війни. Тому Китай, ймовірно, бачить велику перевагу в тому, що китайські війська, навіть якщо це будуть лише найманці, воюватимуть в Україні", — підсумував Чанг.

Нагадаємо, що The Economist розповів про причини, через які китайські солдати воюють в Україні. Ті, хто воює за Росію, кажуть, що їдуть туди в пошуках гострих відчуттів і грошей. Деякими з них також керує націоналізм.

 

Джерело матеріала
loader
loader