/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fe432ba84ee0049675638e41ca6fa3d7e.png)
Гендиректори США із «найбільшим» інтелектом: бос Nvidia лідирує, Ілон Маск у рейтинг не потрапив
Сайт Visual Capitalist у співпраці з Preply створив рейтинг 15 найрозумніших CEO в США, де серед іншого з’являються імена багатьох технічних лідерів — боси Nvidia, Adobe та OpenAI в тому числі.
Укладачі рейтингу для визначення лідерів послуговувались лінгвістичним аналізом, який посилався на нещодавнє дослідження з Frontiers in Psychology, що показало — люди, які використовують складніші структури речень, як правило, краще працюють у невизначених сценаріях прийняття рішень, а це свідчить про зв’язок між складністю мовлення та когнітивними здібностями.
Загалом були проаналізовані розмови понад 100 керівників (у середньому по 2,25 години на учасника) у тому числі найбільших американських компаній за ринковою капіталізацією і деяких з тих, що найбільше перебувають на слуху (Сем Альтман з OpenAI в цьому числі). Дослідники оцінювали кілька когнітивних і комунікаційних рис, включаючи вербальні здібності, абстрактне і концептуальне мислення, креативність, пам’ять, а також логічне міркування.
Зрештою Дженсен Хуанг з NVIDIA показав найвищий інтелект; також у трійку лідерів потрапили Джим Тайклет з Lockheed Martin і Деміс Хассабіс з DeepMind. Повний перелік можна роздивитись на інфографіці нижче (але не шукайте там Ілона Маска, оскільки когнітивні здібності його цього разу підвели).
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F374e47b4609e773d87831764ae5a2d35.png)
Хуанг, який народився на Тайвані, заснував Nvidia у 1993 році. Останніми роками бум штучного інтелекту перетворив виробника мікросхем на технологічного гіганта вартістю $3,42 трлн, тоді як сам Дженсен торік оформив собі статки у $122 млрд і посів 11-ту сходинку в рейтингу найбагатших людей світу. Лідер Nvidia відомий тим, що працює 14 годин на добу і власне нав’язує подібні принципи й співробітникам. Утім деякі завдяки таким умовам оформили для себе мільйонні заробітки.
Маск натомість, окрім своїх заслуг у бізнесі й лідерської позиції в рейтингу мільярдерів, більше відомий своїм безперервним постингом у Twitter із суперечливими публічними заявами (особливо в тому, що стосується України). І, окрім того, що вони провокують відтік рекламодавців з його соцмережі, тепер ще й, схоже, викликають сумніви щодо присутності інтелекту.

