Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації

Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації

З початку 2024 року бронювання військовозобов’язаних регулює постанова №76.

Підприємства мають самостійно обирати критерії критичності, щоб захистити працівників від мобілізації, пише 24 Канал.

Є три рівні визнання важливості - загальнодержавний, галузевий та місцевий. Держава вимагає високі зарплати, відсутність податкової заборгованості та реєстрацію в Дія.Сіті. Але звичайним бізнесам краще орієнтуватися на галузеві та місцеві критерії. Наприклад, агрокомпанія може обрати міністерство або місцеву ОВА, яка її регулює. Підприємство подає документи, обґрунтовуючи свою критичність. Якщо все вдало — з’являється можливість бронювати співробітників у застосунку Дія.

Телефон. Фото: скрін Ютуб

Різні міністерства та обласні адміністрації вже видали понад 30 документів з критеріями. Наприклад, аграрна компанія має мати щонайменше 500 гектарів або 20 мільйонів гривень річного доходу, або сплатити 324 тисячі гривень податків. У Києві діє 19 критеріїв, а у Львові — 10. Наприклад, підприємство визнається важливим, якщо забезпечує 1% місцевого бюджету чи має річний дохід понад 80 мільйонів гривень.

Проте все ускладнюється — критерії змінюються. Якщо підвищать вимоги — можна втратити статус критичного бізнесу. Також підприємства з бронюванням можуть очікувати перевірки ТЦК, які мають право контролювати військовий облік.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Однак варто пам’ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Тож якби росія не розпочала війну, співробітникам ТЦК не довелося б роздавати повістки. Єдиний ворог України — росія та росіяни, які з 2014 року знищують нашу країну.

війська російських окупантів

Ми не нападали, ми боремося за своє виживання. Наші військові проходять підготовку, а росіяни кидають своїх у бій, як гарматне м’ясо. Вони не вважають українців людьми. Якщо не мобілізуватись, вони прийдуть у наші домівки, і ми воюватимемо не за себе, а за їхні амбіції.

Україна вже пережила Голодомор — ми не здамося знову. Допомагайте ЗСУ, підтримуйте військових, і пам’ятайте, що лише разом ми переможемо.

ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".

Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader