/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc59ed00f2071dfb94f4c26addd9c1e12.jpg)
З початку року Міноборони передало понад 150 об’єктів для потреб ЗСУ
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба МОУ.
«Міністерство оборони України активно модернізує інфраструктуру для потреб війська. З початку 2025 року відомство передало на баланс Збройних сил України понад 150 об’єктів нерухомості», — йдеться в повідомленні.
Як зазначається, серед них — приміщення для розміщення нових військових ліцеїв та госпіталів, а також об’єкти, призначені для Сил територіальної оборони, Командування Сухопутних військ, Головного командного центру ЗСУ та Головного управління військової служби правопорядку.
Заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник заявив, що оборонне відомство продовжує активно працювати над забезпеченням Збройних сил України необхідною інфраструктурою та майном для виконання бойових завдань.
«Це включає не лише передачу будівель, але й вдосконалення системи управління майном та процесів примусового відчуження та вилучення майна», — наголосив Мельник.
За його словами, Міноборони також перезапустило систему управління орендою військового майна. Зокрема, «лише за 2024 рік державний бюджет отримав понад 81 млн грн надходжень від оренди нерухомості, яка перебуває у віданні Міністерства».
Окрім того, в умовах воєнного стану Міністерство оборони визначило орган, відповідальний за управління процесами примусового відчуження та вилучення майна, що в свою чергу дозволяє налагодити системний моніторинг таких дій та запобігти будь-яким зловживанням.
У Міноборони наголосили, що триває робота над створенням підсистеми управління геопросторовими даними, яка забезпечить автоматизований облік та прозорість у сфері розпорядження військовим майном і земельними ділянками.
Також паралельно оборонне відомство продовжує фіксацію пошкодженого та зруйнованого майна внаслідок агресії Росії. Зокрема, з початку 2025 року проведено огляд пошкоджених об’єктів на Київщині та в Харкові. Уся зібрана інформація вноситься до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів і диверсій.
Як повідомляв Укрінформ, Головне управління капітальних вкладень Міністерства оборони розробило проєкт Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних сил України та осіб, звільнених з військової служби.

