/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F461f3827f72ddf58d927d8dc94520c3f.jpg)
Ви могли навіть не задумуватися: чому саме яйце – символ Великодня
За формою воно нагадувало Сонце – джерело світла, енергії та пробудження природи. Та із приходом християнства яйце отримало ще один, сакральний зміст – символ Воскресіння Христового, передає 24 Канал.
Як яйце стало одним із символів Великодня
З приходом християнства яйце набуло нового значення. Воно стало символом Воскресіння Христового – коли знімають шкаралупу, це наче символізує появу світу, який спас своєю жертвою Ісус Христос.
Також за давніми уявленнями, форма яйця нагадує момент вознесіння Христа у божественному сяйві.
Крім того, яйце асоціювалося з каменем, що закривав вхід до печери, де три дні перебувало тіло Ісуса. Саме тому його розбивання символізувало "звільнення" Христа.
Яйце – символ Воскресіння Христового / Фото Shutterstock
Не менш захоплива й біблійна історія про перше великоднє яйце, яке, за переказами, свята Марія Магдалина принесла римському імператору Тиберію. Коли вона повідомила йому про Воскресіння Христа, той не повірив і сказав, що це так само неможливо, як і те, щоб куряче яйце стало червоним. І в ту ж мить сталося диво – яйце почервоніло.
У давнину навіть існувало повір'я – чим більше яєць розіб’єш на Великдень, тим швидше і легше відбудеться Воскресіння Божого Сина.
Чому з'явилася традиція фарбувати та бити яйця
Фарбування яєць стало невіддільною частиною українського Великодня. З давніх-давен крашанки та писанки прикрашали оселю, ними обмінювалися, і саме з них починається святковий сніданок у неділю.
Цікаво, що традиція "битися" яйцями, хоч, на перший погляд, може здаватися дитячою забавкою, насправді має глибоке значення. У пращурів вона уособлювала боротьбу добра зі злом. Яйце, яке "перемагало" в цій грі, вважалося оберегом, тому його довго зберігали та розбивали останнім.
Традиція "битися" яйцями уособлює боротьбу добра зі злом / Фото Shutterstock
Також у давнину публічні поцілунки на людях вважалися непристойними, тому віряни вигадали символічний спосіб привітання – тричі "цілуватися" крашанками, стукаючи ними одне об одне.
