Кілька днів тому полонені громадяни Китаю, які воювали на боці Росії та потрапили в полон до ЗСУ, взяли участь у пресконференції, під час якої розповіли подробиці про свою службу. Приміром, за їхніми словами, долучилися до війська країни-агресора вони після реклами в TikTok. Також китайці звернулися до уряду своєї країни, аби той допоміг їм повернутися додому. Тим часом у CNN зробили припущення, чого хотіла досягти Україна, виставивши двох полонених перед репортерами та журналістами, що багато хто може сприйняти як порушення міжнародного гуманітарного права. Та Київ, ймовірно, вирішив, що репутаційні збитки поступляться очікуваним результатам цієї конференції.
"Імовірно, аргумент полягав у тому, що надання їм трибуни для виступу має більше значення, ніж захист їх "від образ і суспільної цікавості" — те, що, на думку Міжнародного комітету Червоного Хреста, містить захист від ЗМІ", — пише видання.
Київ вже не вперше користується такою практикою. Раніше пресконференції проводили для комбатантів з Непалу та кількох африканських країн. Проте у CNN називають незвичним рішення зробити це саме за участі громадян КНР. Ймовірно, так українська сторона намагається взяти гору у боротьбі з РФ за вплив на американського президента Дональда Трампа. Адже Китаю у Вашингтоні приділяють багато уваги, в Білому домі вважають Пекін глобальним противником Штатів, через що проти нього і вводять все більші тарифи. Тож зрозуміло, що Україна зацікавлена у максимальному посиленні того, що вказує на співпрацю Китаю з Росією, і що вона може бути не лише економічною та дипломатичною.
Також у CNN вважають, що так Київ спробував послати сигнал Європі, бувши стурбованим її останніми спробами налагодити відносини з Китаєм на тлі спільної боротьбі у торгівельній війні.
"Раптово здається, що у європейців і китайців є потенціал знайти спільну мову і з інших питань", — прокоментував ситуацію Андерс Пак Нільсен із Королівського данського оборонного коледжу.
Нагадаємо, 8 квітня бійці 81-ї ОАеМБр у Донецькій області взяли у полон двох громадян Китаю, яких звуть Ван Гуанцзюнь та Чжан Женьбо. Вонивоювали на боці Росії. Після цього у МЗС КНР заявили, що перевіряють інформацію, додаючи, що Пекін просить своїх громадян "триматися подалі від зон збройного конфлікту" та не брати участі у "військових операціях". Проте на боці РФ сьогодні воюють вже понад 150 китайців. Тим часом тих, кого вже полонили ЗСУ, Україна готова обміняти на своїх громадян, які знаходяться у росіян.