/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F6cdb61809d6cfa0794cc0698c66adca5.jpg)
США віддаляються від України, а ЄС тягне час. Хто може змінити правила гри і протистояти Росії
Найкраща безпека для України — це її власна оборона, але потрібні фінанси
У Європі є країна, здатна долучитися до "коаліції охочих", щоб гарантувати захист України та кардинальним чином змінити безпекову ситуацію на континенті. Вона має потужну армію і може протистояти Росії, хоча РФ і не погоджується на присутність міжнародного контингенту на нашій території.
Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів експерт британського Королівського інституту міжнародних відносин (Chatham House) Тімоті Еш. Він пояснив, хто може стати game changer, або "змінювачем гри".
Більше читайте у публікації: "Трамп поганий перемовник, а угода про копалини абсурдна, — економіст Тімоті Еш про мита США, війну з Путіним та майбутнє ЄС".
— Я думаю, що найкраща безпека для України — це її власна оборона. І постачання Україні зброї, щоб вона могла себе захищати. Україна вже довела, що більше, аніж здатна стримувати Росію. Тому перш за все Європа має працювати над тим, щоб Київ отримав якомога більше можливостей, — каже політолог.
За його словами, сумна реальність у тому, що без США Франції та Великій Британії буде важко виставити достатньо сил стримування, щоб це справді мало ефект.
— Туреччина може стати геймчейнджером. Вона має найбільшу постійну армію в Європі — майже 400 тисяч солдатів. Це може змінити ситуацію. Я нещодавно був у Туреччині. Наскільки розумію, турки можуть бути готові зробити це, — вважає британський експерт.
Він додав: навіть якщо бракуватиме солдатів, Європа має інші сильні сторони — повітряне прикриття. Повітряна міць без американців все ще досить значна.
— Але зрештою доведеться дочекатися, як підуть переговори щодо припинення вогню. Хоча вони навряд чи дадуть результат — просто тому, що Трамп — поганий перемовник. У нього були важелі впливу на Путіна, які він втратив. Тепер Путін вважає, що зможе отримати ще більше, тож не налаштований припиняти війну. Думаю, що Україна також не хоче підписувати угоду про припинення вогню, в якій вона нічого не отримає, — поділився думкою Тімоті Еш.
Він звернув увагу, що в угоді про копалини нема нічого корисного для України.
— То чому вона має на це погоджуватися? Україні потрібна безпека, щоб мати можливість економічно розвиватися. Ключове: не буде жодних інвестицій без гарантій безпеки, — вважає політолог. — У будь-якому разі, гадаю, що Велика Британія і Франція налаштовані серйозно. Але перша лінія оборони, на жаль, — це Україна. Ми маємо постачати вам якомога більше озброєння.
На думку політолога, формується цікавий контекст.
— Очевидно, що американці хочуть віддалитися і покращити відносини з Росією. Україна і Європа ведуть боротьбу. Європа має фінанси, щоб підтримати Україну, але не має військово-промислового комплексу, щоб виробити це. Тому нам потрібно купувати озброєння в американців.
Таким чином, ми також тягнемо час, щоб дозволити Україні та Європі відновити свою здатність виробляти зброю, аби захистити себе, — підсумував Тімоті Еш.
Нагадаємо, він пояснив "Телеграфу", чому ЄС зволікає з передачею Україні заморожених російських активів.

