ШІ може допомогти Україні та РФ укласти мирну угоду, - The Economist
ШІ може допомогти Україні та РФ укласти мирну угоду, - The Economist

ШІ може допомогти Україні та РФ укласти мирну угоду, - The Economist

Новим інструментом у мирних переговорах може стати штучний інтелект. Він може допомогти укласти мирну угоду про завершення війни в Україні, пише The Economist. 

За даними видання, дипломати потребують сучасних інструментів, одним із них стають моделі штучного інтелекту, які допомагають «оперативно адаптуватися до змін і краще розуміти позиції інших сторін».

Одним з таких є проєкт Strategic Headwinds, створений Центром стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) за участі Ради національної безпеки США. Його мета - підтримати західних дипломатів у перемовинах щодо України. У центрі розробки - лабораторія Futures Lab, що створила симулятор мирної угоди на основі даних експертів, аналітики ЗМІ та архіву з 374 мирних угод.

Користувачі можуть вводити свої пріоритети, після чого модель генерує проєкт угоди та оцінює прийнятність його положень для ключових сторін.

Програмою CSIS керує підрозділ під назвою Futures Lab, який також розробляє моделі ШІ. Лабораторія розробила настільну стратегічну гру під назвою «Тінь гетьмана», у якій Росія, Україна та їхні союзники укладають угоди. Дані 45 експертів, які грали в гру, були введені в модель. Розробники також провели медійні аналізи проблем російсько-української війни, а також додали до моделі відповіді спеціалістів на анкету про відносну цінність потенційних компромісів під час переговорів. Також була введена база даних 374 мирних угод і припинення вогню.

Так наприкінці лютого народилася перша ітерація симулятора українсько-російської мирної угоди. Користувачі вводять переваги для результатів, згрупованих за чотирма рубриками: територія та суверенітет; заходи безпеки; справедливість і відповідальність; та економічні умови. Потім модель ШІ створює проект угоди.  

Наступна фаза розвитку - поєднання симулятора з теорією ігор, що дозволить «логічно оцінювати дії сторін на основі мотивацій». Серед інновацій - модель "Конкуренція в тіні технологій" та відомий Predictioneer's Game Брюса Буено де Мескіти. Його модель вже довела свою ефективність, зокрема, у передбаченні початку перемовин щодо України у 2025 році.

- Потенціал ШІ у переговорах про безпеку є справді чудовим, - вважає провідна американська переговорниця щодо договору Новий СНО Роуз Геттемюллер.

  • Раніше кореспондент Коротко про писала, що революція в галузі штучного інтелекту вже розпочалася і чого саме людству слід остерігатися. 
  • 17 лютого Ілон Маск запустив «страшно розумний ШІ»: у чому унікальність чат-бота Grok-3.
Джерело матеріала
loader
loader