/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Ff5757f82303890c0fd512bfebaef6aec.jpg)
Хірурги вперше пересадили пацієнту серце, що продовжувало працювати
Хірурги з Національного університету Тайваню провели унікальну операцію з пересадки серця, яке продовжувало битись у період між вилученням у донора та трансплантацією пацієнту.
Зазначається, що зазвичай під час проведення таких операцій серце донора вилучається і деякий час зберігається у холодильній камері для зниження робочого навантаження. Це називається ішемічним періодом, протягом якого орган позбавлений кровопостачання.
Це створює ризики пошкодження серця та його відторгнення організмом реципієнта. Через нестачу кисню позбавлений кровопостачання орган може зазнати пошкодження м’язових тканин або міокарда. У зв’язку з цим хірурги з Національного університету Тайваню вирішили провести пересадку без ішемічного періоду.
«Ми хотіли провести трансплантацію серця без ішемічного періоду, щоб серце не зупинялося, і ми могли також уникнути травм, які зазвичай виникають після реперфузії», — пояснив лікар Чі Най-сін.
Успішність проведення такої складної операції забезпечили завдяки спеціальній системі підтримки органів. Серце донора увесь час продовжувало працювати за підтримки збагаченою киснем крові, яка надходила з системи догляду за органами NTUH — екстракорпоральної мембранної оксигенації, що підтримує штучне життєзабезпечення таких органів як серце та легені.
Підключений до цієї системи орган перевезли з однієї операційної в іншу без жодної зупинки. 49-річна жінка з дилатаційною кардіоміопатією була виписана з лікарні незабаром після операції в серпні минулого року, і почувається добре.
Подальші післяопераційні огляди показали, що жінка демонструє низький рівень серцевого ферменту, який зазвичай підвищується внаслідок трансплантації і вказує на пошкодження серцевого м’яза. Другу успішну подібну операцію хірурги провели на початку 2025 року.
«Ми продемонстрували безпеку та доцільність операції. Серця все ще билися до вилучення, продовжували битися після вилучення і ніколи не зупинялися – досягнувши нульового ішемічного часу», — підкреслив керівник групи з трансплантації органів Чень І-шурн.
Джерело: New Atlas

