Ексрадник Байдена з нацбезпеки Салліван пояснив, чому США два роки зволікали з наданням Україні ATACMS
Ексрадник Байдена з нацбезпеки Салліван пояснив, чому США два роки зволікали з наданням Україні ATACMS

Ексрадник Байдена з нацбезпеки Салліван пояснив, чому США два роки зволікали з наданням Україні ATACMS

Колишній радник президента США Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван розповів, чому США не передали Україні ракети ATACMS одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ

Зміст

Про це він повідомив в Інституті політики Гарвардської школи Кеннеді.

Салліван наголосив, що рішення не було пов’язане зі страхом перед Третьою світовою війною, як дехто припускав. На той момент армія США не мала достатньої кількості ATACMS, щоб одночасно забезпечити і себе, і Україну.

"Причина, через яку ми не надали їх спочатку — міністр оборони і військові США повідомили президенту, що в нашому арсеналі недостатньо ATACMS для базового стримування", - заявив він.

Тоді воєначальники, за словами Саллівана, попередили президента Байдена, що не рекомендують передавати установки іншим державам. Та протягом двох років Штати виробили необхідну кількість озброєння, що дозволило їм передати його, в тому числі, й Україні. 

Читайте також: Чи є в Україні альтернатива ракетам ATACMS: пояснили в Defense Express

"Ми виробили достатньо, щоб надати Україні кілька сотень ATACMS. Це була перша частина. Друга частина: у квітні-травні 2022 року питання ескалації було іншим, ніж у 2024 році", - додав він.

Салліван наголосив, що за цей час Америка багато чому навчилася в цій війні і готова була ризикувати.

"Наш підхід до рішень президента базувався на розумінні допустимого рівня ризику при постачанні Україні необхідного, уникаючи ескалації. Ми надали Україні значну кількість цих систем. Ідея про те, що вони суттєво вплинули на перебіг війни, не підтверджується доказами. Багато хто каже: "Якби ви дали ATACMS, війна пішла б інакше". Але досвід використання ATACMS Україною на полі бою свідчить про те, що це не так", - підсумував він.

  • 13 березня стало відомо, що офіційні особи в Україні визнали, що в Сил оборони закінчилися американські далекобійні ракети ATACMS.
Теги за темою
Збройні сили України Новини Джо Байден Зброя
Джерело матеріала
loader
loader