17 квітня - Чистий четвер, яке сьогодні свято, звичаї і заборони
17 квітня відзначають Всесвітній день боротьби з гемофілією та День кажана. В Україні сьогодні - День пожежної охорони. Віряни святкуютьЧистий четвер та вшановують пам’ять святих преподобних Симеона Персидського і Акакія Мелетійського. До кінця року залишається 258 днів.
Яке сьогодні церковне свято
Сьогодні, 17 квітня, віряни святкують день пам’яті святих преподобних Симеона Персидського і Акакія Мелетійського. Преподобний Симеон Персидський належить до лику мучеників, які постраждали за християнську віру у часи гонінь у Персії у IV столітті. У період правління перського царя Шапура II християнська Церква зазнавала особливо жорстоких переслідувань. Симеон виявив непохитну вірність Христу, відмовившись зректися своєї віри попри загрозу жорстоких тортур і неминучої смерті.
Святий був страчений разом із іншими служителями Церкви. Його мученицький подвиг засвідчив глибину духовної мужності, стійкість у сповіданні віри та цілковиту відданість Богові. Його пам’ять у Церкві зберігається як приклад героїчного християнського свідчення в умовах випробувань і смертельної небезпеки.
Преподобний Акакій Мелетійський жив у V столітті, перебуваючи в монастирській спільноті під духовним керівництвом старця на ім’я Мелетій. Його ім’я стало відомим завдяки надзвичайному подвигу послуху, смирення та терпіння, які він виявляв упродовж багатьох років монашого життя.
Попри суворе і часто несправедливе ставлення з боку наставника, преподобний Акакій залишався покірним, зберігаючи внутрішній мир, доброзичливість і цілковиту відданість Христу. Його душевна чистота та витривалість у терпінні стали свідченням високого духовного життя, яке не залишилося непоміченим Богом.
Що не можна робити 17 квітня
- Не варто працювати після обіду — день вважається святим, дозволена лише ранкова праця, зокрема прибирання і підготовка до Великодня.
- Забороняється шити, в’язати, прясти — вважається, що нитка “зв’яже” долю.
- Не можна сваритися, ображатися — день очищення тіла й душі.
Народні прикмети і традиції на 17 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, ясна, сонячна погода — чекайте на тепле та врожайне літо, дощ цього дня — буде багато грибів улітку, але літо обіцяє бути прохолодним і вологим, заморозки або холодний вітер — літо буде коротким і нестабільним, сильний вітер — знак, що рік буде неспокійним, з бурями та негодою, туман зранку — до теплого, але дощового травня;
В народі 17 квітня мало назву Симеон Бджоляр. У народі цей день пов’язували не з духовною посадою святого Симеона Єрусалимського, якого вшановує православна церква 17 квітня, а з початком активної роботи бджіл і взагалі пробудженням природи.
Як назвати дитину, яка народилася 17 квітня
Сьогодні іменини святкують Іван, Михайло, Олександр, Семен та Федір. Талісманом людини, народженої 17 квітня, є корал. Це унікальний органічний коштовний дар природи, який із давніх-давен вважався талісманом внутрішньої сили. Йому приписували здатність зміцнювати впевненість у собі, пробуджувати самоповагу та гармонізувати емоційний стан власника.
Історичні події 17 квітня
1492 — Христофор Колумб підписав контракт із Іспанією, зобов'язавшись відкрити новий шлях в Індію.
1607 — 21-річний Арман Жан дю Плесі де Рішельє посвячений у духовний сан. Почався його довгий шлях до вершин влади.
1722 — цар Петро І увів податок на носіння бороди в розмірі 50 рублів на рік.
1839 — після розпаду Центральноамериканської федерації утворилася держава Гватемала.
1847 — заарештовано Тараса Шевченка як члена Кирило-Мефодіївського братства.
1848 — патентом австрійського імператора Фердинанда I у Галичині скасовувалися селянські повинності з дня 15 травня 1848.
1856 — місто Квебек проголошене столицею Канади.
1875 — британець Невілл Чемберлен винайшов більярдну гру «снукер».
1888 — дванадцять англійських клубів заснували Футбольну лігу, найдавніший чемпіонат у світовому футболі.
1895 — підписано Сімоносекський договір, який завершив першу японсько-китайську війну.
1907 — Імміграційний центр на острові Елліс у Нью-Йорку за добу прийняв рекордну кількість іммігрантів — 11747 осіб. Загалом за 1907 рік до США в'їхало 1004756 осіб.
1924 — створена голлівудська кіностудія Metro-Goldwyn-Mayer.
1938 — радянська влада розстріляла видатних представників кримськотатарської інтелігенції.
1941 — Югославія капітулювала у Другій світовій війні.
1946 — Сирія здобула де-факто незалежність від Франції.
1961 — почалась невдала операція кубинських емігрантів у Сполучених Штатах і ЦРУ з метою повалення комуністичного уряду Кастро — висадка в затоці Свиней.
1964 — почався випуск компанією Ford Motor Company автомобіля «Форд Мустанг».
1964 — американка Джеррі Мок стала першою жінкою, яка облетіла наодинці навколо Земної кулі.
1968 — уперше вийшла в ефір телепрограма «У світі тварин».
1970 — у Києві відкритий палац «Україна».
1970 — вийшов у світ дебютний сольний альбом Paul McCartney, що поставив крапку в кар'єрі Beatles.
1980 — Південна Родезія стала Зімбабве.
1982 — британська королева Єлизавета ІІ проголосила Канаду повністю незалежною від Великої Британії.
1989 — легалізовано діяльність незалежної польської профспілки «Солідарність».
1991 — Верховна Рада Української РСР прийняла закон про реабілітацію жертв політичних репресій.
1994 — гурт Pink Floyd на чотири тижні очолив у Великій Британії список найпопулярніших альбомів зі своєї новою роботою Division Bell.
2014 — європарламент своєю резолюцією в Страсбурзі відмовився від проєкту російського газопроводу в Європу в обхід України «Південний потік».

