Зовсім не через схід сонця: чому насправді кричать півні вранці
Зовсім не через схід сонця: чому насправді кричать півні вранці

Зовсім не через схід сонця: чому насправді кричать півні вранці

Ми зазвичай уявляли, що кукурікання півня — сигнал сходу сонця, але насправді все не так просто.

Про що дізнаєтесь:

Один з найкращих спогадів дитинства - прокидатися в бабусі з першими променями сонця на світанку під крик півня. Вчені дослідили це явище й з’ясували: ранкове "кукурікання" - зовсім не реакція на світло. Про це повідомляє IFLscience, посилаючись на результати дослідження японських біологів, пише Главред.

Дослідження 2015 року, проведене в Національному інституті фундаментальної біології (Японія), виявило, що першим завжди кричить головний півень - самець із найвищим рангом у зграї. Така поведінка - не випадкова: це спосіб заявити про свою першість і підтримувати дисципліну в колективі.

Науковці спостерігали за чотирма півнями, й кожного ранку вони кричали в одному й тому ж порядку. Першим — домінантний самець, потім другий за статусом, третій і четвертий. Така система працює без збоїв, підтримуючи лад у зграї.

Цікаво, що це підтвердило також старіше дослідження 1995 року в США: кукурікання - це сигнал, який інші птахи сприймають як маркер "хто головний".

Найцікавіше: півні не орієнтуються на схід сонця. Їхній крик керується внутрішнім біологічним годинником - так званим циркадним ритмом. Саме тому вони можуть починати улюблений "концерт" тих, хто любить довго поспати, ще до перших променів світла.

Також раніше пояснювалося, яка різниця між коричневими та білими яйцями.

Більше цікавих новин:

Що відомо про ресурс IFLScience?

IFLScience — це науково-популярний онлайн-ресурс, який публікує статті, новини та іншу інформацію про науку, технології, природу, медицину та інші галузі знань. Він був заснований у 2012 році і з того часу здобув популярність завдяки доступному стилю викладу матеріалів, що робить науку більш доступною для широкої аудиторії.

Джерело матеріала
loader
loader