/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F2eaa7a16858e6655e0384759d5525a0b.jpg)
Штучний інтелект витіснить людей з двох професій у найближчому майбутньому
Штучний інтелект дедалі глибше проникає в усі сфери життя людини – від навчання до роботи. І вже у найближчій перспективі він почне витісняти людей з низки професій. Один із технологічних інвесторів не вірить у тезу про те, що штучний інтелект підвищує продуктивність праці.
Генеральний партнер венчурної компанії Benchmark Віктор Лазарте каже, що штучний інтелект повністю замінить людей, і особливо непокоїтися через це повинні юристи та рекрутери, пише Business Insider. В епізоді подкасту "Twenty Minute VC" він порадив студентам юридичних факультетів подумати про те, що вони зможуть робити через три роки, чого не зможе ШІ.
"Таких речей буде не так вже й багато", – акцентував Лазарте. Молоді юристи часто виконують чорнову роботу, а юридична технологічна індустрія гуде про те, як ШІ може скоротити обсяг такої рутинної роботи.
Тодд Ітамі, юрист великої юридичної фірми Covington & Burling, радить колегам навчитися використовувати штучний інтелект, що за його словами є "обов'язковою умовою" для успіху.
Крім того, за словами Лазарте, незабаром моделі ШІ можуть потіснити рекрутерів, адже будуть краще і ефективніше за людей проводити співбесіди з кандидатами.
HR та рекрутингові команди дедалі частіше використовують інструменти штучного інтелекту на різних етапах процесу найму – від перегляду резюме до формування шортлистів кандидатів на певні посади. Технологічні лідери прогнозують, що ці інструменти пришвидшать процес найму для HR-працівників і навіть можуть виявитися корисними для шукачів роботи.
На думку Лазарте, штучний інтелект також принесе компаніям надприбутки. Завдяки скороченню витрат і зростанню продуктивності, фірми стануть більш цінними, але і набагато меншими.
"У вас будуть компанії вартістю трильйони доларів, які створюватимуться дуже маленькими командами. Люди, які володіють акціями, стануть багатшими, засновники стануть набагато багатшими", – пояснив він.
Водночас Лазарте впевнений, що це може виявитися палицею з двома кінцями. За його словами, підприємства на основі ШІ можуть створити величезну цінність для суспільства, але є і загроза поглиблення нерівності.
При цьому інвестор не думає, що вплив штучного інтелекту обмежиться лише офісом.
"Досить скоро у нас буде додаток, який просто скаже нам, що робити цілий день – і нам це сподобається. Ми будемо слухатися машин", – резюмував Лазарте.
Які професії втрачають актуальність
Прогнозується, що ШІ в найближчі 5 років замінить людей в низці сфер. Зокрема, очікується, що роботи прийдуть на заміну продавцям, пакувальникам, товарознавцям, прибиральникам тощо.
Під загрозою також такі професії, як перекладач, фінансист, рієлтор тощо.

