/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F8edee23b9733c603e21b2795651f3865.jpg)
Німецькі міста вимагають від уряду відшкодування через зміну фінансування для українців
Асоціація німецьких міст і муніципалітетів вітає зміну способу фінансування допомоги для новоприбулих українців, які в майбутньому отримуватимуть допомогу відповідно до закону про шукачів притулку.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Die Welt.
Асоціація міст і муніципалітетів закликала федеральний уряд негайно покрити додаткові витрати, понесені муніципалітетами у зв'язку із запланованим переходом від надання українцям так званих громадянських виплат (Bürgergeld) до виплати допомоги шукачам притулку.
Згідно з коаліційною угодою між ХДС/ХСС та СДПН, біженці, які прибуватимуть з України з 1 квітня, отримуватимуть не громадянську допомогу, а допомогу як шукачі притулку.
Федеральний уряд покриває витрати на громадянські виплати, тоді як допомогу шукачам притулку виплачуватимуть землі та муніципалітети.
Коаліція ХДС/ХСС-СДПН планує взяти на себе додаткові витрати, що виникнуть внаслідок цього.
Крім того, у світлі триваючої війни Росії проти України, голова асоціації закликав до фундаментального роз'яснення статусу біженців для її громадян.
"Директива про масовий приплив біженців була призначена для тимчасового захисту, а не для довгострокового прийому біженців, як це відбувається зараз.
Для цього необхідно врегулювати як питання отримання допомоги, так і доступу до ринку праці", – зазначив голова асоціації органів місцевого самоврядування.
Дискусія про скасування Bürgergeld для українців тривала в Німеччині і раніше.
Наразі в Німеччині проживають близько 1,25 мільйона біженців з України, понад 60% – це жінки та дівчата.
За останніми даними, 43% українських біженців у Німеччині працевлаштовані.

