/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Ffd3f5a8ebf6281e00efa5b40b2ab7b24.jpg)
Нардепка пояснила, чому треба збільшити штрафи за російську музику у громадських місцях
Зараз штраф складає 70 гривень
Штрафи за російську музику у публічних місцях можуть зрости в Україні. Народна депутатка України Оксана Савчук наголосила, що це — вимушений крок, який вона підтримує.
"Ми говоримо зараз не про російський контент, він взагалі насправді досить проблематичний, тому що його дуже багато. Тому адміністративні штрафи – це один з елементів. Тим людям, які дійсно роблять зауваження (щодо публічного слухання російської музики, — ред.) та не отримують відповіді. Це є аргумент, тому я особисто підтримую (запровадження штрафів, — ред.), — пояснила вона в ефірі "Ранок.LIVE".
Нардепка додала, що крім музики, у Верховній Раді обговорюють також освітній простір. Зокрема у контексті дискусій про мову нацменшин та профільну освіту. Нардепи впевнені, що в Україні освітні процеси мають відбуватися лише українською мовою, якщо навчання фінансують за держкошт.
"Тобто я підтримую те, що на даному етапі це вимушені міри", — резюмувала Савчук.
Чи збільшать в Україні штрафи за публічне прослуховування російської музики
Зараз штраф за прослуховування російської музики в публічних місцях становить 70 грн. У ВР зареєстровано законопроєкт №9547, який пропонує збільшити розмір штрафів за прослуховування музики країни-агресора в умовах війни до 300–500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100–8 500 гривень). За "рецидив" довелося б заплатити вже від 17 000 до 25 500 гривень.
Однак, як пояснила у коментарі "Телеграфу" одна з ініціаторок проєкту нардепка від партії "Голос" Наталія Піпа, найближчим часом цей законопроєкт не має перспективи ухвалення. За її словами, щоб просувати проєкт №9547, спершу потрібно скасувати чинний закон, після чого вона або інший депутат міг би подати новий документ.
Як повідомляв "Телеграф", у день ракетного удару по Сумах 13 квітня, що забрав життя 35 людей, коли вся країна була в жалобі, у центрі Києва молодь голосно слухала музику російською мовою. Ними зайнялася поліція.

