/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F97e819e42e498df085d3bd142b0267f6.jpg)
Гендерне питання: суд Великої Британії дав тлумачення терміна “жінка”
У Великій Британії завершилась гучна справа щодо правових аспектів гендерної ідентичності та рівності – Верховний суд країни ухвалив, що жінкою є особа, біологічна стать якої визначається під час народження.
Гендерне питання
Навіть якщо людина має сертифікат про зміну статі, таке тлумачення, на думку суддів, забезпечує послідовність закону.
Особливо у питаннях, якы стосуються вагітності, материнства та одностатевих взаємин.
Голова судового засідання лорд Ходж, наголосив, що трансгендерні особи як і раніше захищені від дискримінації, переслідувань і порушення прав.
Жінки — це жінки
Раніше цю справу розглядали у межах юридичного протистояння між урядом Шотландії та жіночою правозахисною організацією For Women Scotland.
Підставою для цього була критика шотландського законодавства, адже зміни перебачали включення трансгендерних жінок до квот у державних установах.
For Women Scotland оскаржила цю норму, стверджуючи, що це порушує права біологічних жінок.
Наприклад, у випадках, коли йдеться про перебування у жіночих притулках, тюрмах, спортивних клубах чи лікарняних палатах.
У відповідь на це уряд Великої Британії привітав вердикт, заявивши, що він “вносить ясність та юридичну визначеність для жінок та постачальників послуг”.
Міністерка рівності та лідерка Консервативної партії Кемі Баденок назвала це перемогою для всіх жінок, які втратили роботу або були принижені через те, що говорили очевидне: “жінки — це жінки”.
Між тим організація Amnesty International застерегла, що це рішення може створити прецедент, який поставить під сумнів захист прав інших меншин.
Рішення суду може мати далекосяжні наслідки для всієї правової системи Великої Британії. Комісія з рівності та прав людини вже закликала до перегляду та оновлення правової бази.

