/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fabac26fdbc3a2917e5821a3ec213e3a3.jpg)
Побачити досвід українців "з перших рук": Данія планує відправити солдатів в Україну для навчання
Данія планує відправити в Україну своїх військових для перейняття досвіду ведення сучасної війни, зокрема, роботи з безпілотниками.
Про це телеканалу TV 2 заявив головнокомандувач сухопутних військ Данії і генерал-майор Пітер Бойсен.
"Швидкість — це спосіб мислення. За 42 роки, які я прослужив у Збройних Силах, я не відчував, щоб речі рухалися так швидко", — говорить генерал-майор Пітер Бойсен.
Окремі підрозділи Данії отримали нещодавно майже 100 ударних безпілотників і ще стільки ж отримають вже найближчим часом. Для Збройних сил Данії нові системи озброєння та бойові прийоми є результатом двох візитів головнокомандувача армії в Україну за останні місяці.Тепер головнокомандувач ЗС Данії хоче пришвидшити процес навчання, відправивши більше груп датських солдатів на курси в Україну.
Пітер Бойсен говорить, що планується, що і інструктори, і оперативні солдати пройдуть курси які триватимуть від одного до двох тижнів.
"Так, я був там (в Україні – ред.) кілька разів. Але ці солдати не їдуть туди, щоб брати активну участь у війні. Вони їдуть туди, щоб отримати певний досвід, і це на запрошення мого колеги, командувача української армії", – каже Бойсен.
Між тим посольство РФ в Данії вже обурилося тим, що данські військові вирушають до України.
"Направлення данських військовослужбовців в Україну, зокрема для вивчення бойового досвіду, втягує Данію все глибше і глибше в конфлікт в Україні та провокує його подальшу неконтрольовану ескалацію", – відповів телеканалу письмово посол РФ Володимир Барбін.
Сам же головнокомандувач Бойсен наголосив, що данські військові будуть дислоковані на безпечній відстані від лінії фронту і в приміщеннях з хорошими укриттями.
Нагадаємо, що Міноборони Данії без зайвого розголосу додало гаубиці "Гвоздика"до списку військових постачань Україні. Постачання Данії могли бути отримані із запасів колишніх країн Варшавського договору.

