Білий дім не резервуватиме постійні місця в пулі президентської преси для AP, Bloomberg і Reuters
Білий дім заявив, що журналісти телевізійних служб Assosiated Press, Reuters і Bloomberg відтепер не займатимуть постійні місця в невеликому пулі репортерів, які висвітлюють заяви президента США Дональда Трампа у режимі реального часу. Про це пише Reuters.
Зазвичай пул складається з приблизно 10 видань, які висвітлюють заяви президента чи його відповіді на запитання в Овальному кабінеті, а також його поїздки додому чи за кордон. Вони надають інформацію в реальному часі іншим новинним організаціям і читачам. Інші новинні організації, які не представлені у Вашингтоні, покладаються на ці служби для отримання актуальних репортажів, відео та аудіо. До нинішньої адміністрації AP, Bloomberg і Reuters були постійними членами пулу.
Згідно з новою політикою, телевізійні служби втратять своє звичайне місце та натомість стануть частиною більшої ротації з приблизно 30 іншими газетами та друкованими виданнями.
Відповідно до вказівок, наданих Reuters офіційним представником Білого дому, прессекретарка Керолайн Лівітт матиме право на власний розсуд визначати членів пулу щодня, «щоб переконатися, що повідомлення президента досягне цільової аудиторії та що медіа, які мають відповідну тематичну експертизу, будуть присутні, якщо цього вимагатиме подія».
«Новини Reuters охоплюють мільярди людей щодня, в основному через тисячі новинних організацій по всьому світу, які підписані на послуги Reuters. Для демократії важливо, щоб громадськість мала доступ до незалежних, неупереджених і точних новин про свій уряд. Будь-які кроки уряду США щодо обмеження доступу до президента загрожують цьому принципу як для громадськості, так і для світових ЗМІ», — відреагував представник Reuters.
В AP вважають, що дії адміністрації є «серйозною ведмежою послугою американському народу».
«Ми глибоко розчаровані тим, що адміністрація вирішила обмежити доступ до всіх телевізійних служб, чиє швидке й точне покриття Білого дому щодня інформує мільярди людей, замість того, щоб відновити Associated Press до пулу», — заявила речниця Лорен Істон у заяві Reuters.
Bloomberg поки що відповів на запити про коментарі.
Позов скерований проти голови адміністрації Трампа Сюзан Вайлз, заступника голови адміністрації Тейлора Будовича та речниці президента Керолайн Левітт.
Агенція стверджує, що рішення про обмеження доступу порушує Першу поправку до Конституції США, яка захищає свободу слова й забороняє уряду диктувати журналістам, яку лексику ті мають використовувати. Натомість юристи адміністрації Трампа стверджують, що конституційне право не поширюється на «особливий доступ до президента».
Напередодні окружний суддя США Тревор Макфадден постановив, що Білий дім повинен надати журналістам Associated Press доступ до Овального кабінету, Air Force One і заходів, що проводяться в Білому домі, поки просувається їхній позов. Білий дім оскаржує це рішення. Очікується, що суддя ухвалить остаточне рішення в найближчі місяці.
Як повідомлялось, 11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому. За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.
Білий дім заборонив журналістам інформаційного агентства Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One. Журналісти АР зможуть надалі працювати на території Білого дому, зокрема брати участь у брифінгах його речників.
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню». Вона також зазначила, що висвітлення подій Білого дому є «привілеєм».
Невдовзі після цього адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила, що почне самостійно добирати медіа, які матимуть доступ до президентського журналістського пулу. Крім того, Білий дім планує самостійно розсаджувати журналістів у кімнаті для брифінгів, що раніше було роботою Асоціації кореспондентів Білого дому (WHCA).
Фото: Flickr
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

