/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F664e1ffbb777c64c0d7b5a7c482305e4.jpg)
Заощадять ваш час, зусилля та гроші: 8 причин саджати місцеві рослини у саду
Водночас, як пише 24 Канал з посиланням на Real Simple, для людей це ще й вигідне рішення – місцеві рослини пристосовані до клімату, ґрунтів та опадів свого регіону, тож потребують мінімального догляду. Які ще переваги вони мають, розповідаємо далі.
Менше поливу – більше користі
Оскільки ці рослини звикли до місцевого клімату, їм не потрібен постійний полив, як це часто буває з декоративними газонами чи екзотичними видами. Їхні глибокі корені дозволяють добирати вологу з ґрунту. Важливо лише підтримувати їх у перші роки після висадки, а далі вони майже не потребуватимуть втручання.
Жодних добрив
Місцеві рослини не потребують внесення добрив – вони вже адаптовані до складу та якості ґрунтів, у яких зростають. Навіть кам’янистий чи глинистий ґрунт не стане перешкодою.
Природна годівниця для птахів
Вирощування місцевих рослин допомагає залучати птахів без необхідності щодня наповнювати годівниці. Птахи харчуються не лише насінням, а й комахами, особливо під час вирощування потомства. А саме місцеві рослини приваблюють ті види комах, яких потребують місцеві птахи.
Будь-який стиль – на ваш смак
Хибне уявлення про те, що місцеві рослини надають саду дикий вигляд, не відповідає дійсності. Їх можна вдало інтегрувати як у природний, так і в формальний ландшафтний дизайн. Різноманіття кольорів і форм дозволяє створити композицію під будь-який естетичний запит.
Місцеві рослини потребують меншого догляду / Фото Freepik
Жодних пестицидів
Місцеві рослини створюють середовище, у якому добре почуваються корисні комахи. І хоча комахи можуть здаватися небажаними гостями, більшість із них не шкідливі для людини. Вони натомість стають їжею для птахів і виконують важливі функції в екосистемі.
Менше прополювання
З часом місцеві рослини заповнюють увесь простір у саду, не залишаючи місця для бур’янів. Прополювання потрібне лише на початковому етапі, далі рослини самі виконують цю роботу, витісняючи небажані види.
Унікальний сад без зусиль
Місцеві рослини роблять сад не лише екологічно стійким, а й візуально привабливим. Крім того, вони підкреслюють регіональну ідентичність і дозволяють створити простір, який відображає характер місцевості.
Менше догляду у холодні сезони
Місцеві рослини залишаються функціональними й взимку – вони дають притулок комахам, їхні стебла та насіннєві коробочки залишаються джерелом життя для багатьох істот. Восени варто залишити частину листя, щоб захистити ґрунт і забезпечити додаткове укриття для корисних організмів.
До речі, обирати рослини можна не лише за походженням. Також, якщо ви тільки починаєте, є сенс звернути увагу на ідеальні для новачків квіти, які не потребують особливого догляду.

