США хочуть зменшити кількість посольств, зокрема в Європі
США хочуть зменшити кількість посольств, зокрема в Європі

США хочуть зменшити кількість посольств, зокрема в Європі

Адміністрація президента США Дональда Трампа виступила з ініціативою скоротити бюджет Держдепартаменту вдвічі, зменшити штат дипломатів і кількість посольств, а також припинити фінансову підтримку міжнародних організацій, включаючи ООН і НАТО.  Про це пише Associated Press.

- Пропозиція ще має пройти кілька раундів перевірок, перш ніж її буде представлено законодавцям, які в минулому вносили зміни або навіть відхиляли бюджетні запити Білого дому. Хоча пропозиція є попередньою, вона демонструє пріоритети адміністрації Трампа та збігається з масштабними скороченнями робочих місць і фінансування в усьому федеральному уряді - від Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб до Департаменту освіти та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), - зазначили офіційні особи, знайомі з пропозицією.

Один із високопосадовців США, знайомий із пропозицією, назвав її "агресивною" з точки зору скорочення витрат, але наголосив, що це лише початковий варіант, який відображає підхід керівника ОМБ Рассела Воата в першій адміністрації Трампа. Він виступив на умовах анонімності, обговорюючи внутрішні обговорення адміністрації. Цю інформацію підтвердили двоє інших осіб, знайомих із ситуацією, один із яких зазначив, що ідея виходить від ОМБ.

Згідно з нотатками внутрішньої зустрічі в Державному департаменті, бюджетна пропозиція включає:

  • Скорочення вдвічі фінансування зовнішньої допомоги, що управляється Держдепом та USAID, яке у 2024 році становило 52 мільярди доларів.
  • Скасування понад чверті зовнішньої допомоги через Держдеп і USAID загалом, замороження зарплат до наступного року, а також скорочення витрат на поїздки та пільги для дипломатичних працівників США.
  • Ліквідацію фінансування у сфері глобальної охорони здоров’я, за винятком невеликих сум для боротьби з ВІЛ, туберкульозом і малярією, з вимогою до партнерів більше фінансувати такі програми.
  • Припинення фінансування ООН, яка є ключовим логістичним партнером багатьох гуманітарних зусиль у світі, та інших основних недержавних організацій, включаючи НАТО.
  • Ліквідацію основного офісу, який допомагає афганським союзникам переселятися в інші країни для уникнення правління Талібану.
  • Закриття незалежного офісу уряду, який здійснював нагляд за неефективними витратами у програмах США в Афганістані.
  • Скорочення низки програм для біженців та іммігрантів, з переведенням їх під нове управління для міжнародних гуманітарних справ.

Речниця ОМБ Александра МакКендлесс заявила, що "жодних остаточних рішень щодо фінансування ще не ухвалено".

  • 15 квітня стало відомо, що Міністерство освіти США заморозило державне фінансування для Гарвардського університету на суму 2,2 мільярда доларів. Таке рішення ухвалили після відмови університету виконати вимоги адміністрації Трампа.
  • 30 березня кореспондент Коротко про писала, навіщо Трамп закриває Міністерство освіти і чи стануть громадяни США освіченішими. 
Теги за темою
США НАТО ООН Фінанси
Джерело матеріала
loader
loader