/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8671597fa95fa412db097fd89b83969d.jpg)
До муніципальних рад Фінляндії пройшли п'ять кандидатів українського походження
Про це повідомляє Товариство українців у Фінляндії на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Так, до ради муніципалітету Вьоурі, представляючи Шведську народну партію Фінляндії RKP, пройшла 47-річна Олена Гальченко, вчителька та менеджерка. Вона отримала від виборців свого муніципалітету 48 голосів, що склало 1,6% голосів виборців, пише Yle.
У муніципалітеті Мюнямякі до ради муніципалітету від Соціал-демократичної партії Фінляндії потрапив Ілкка Ігор Вуонола, 38-річний консультант з обслуговування мігрантів. За кандидата проголосували 27 виборців, або 0,8%.
Партію Центр представлятиме в своєму муніципалітеті Вехмаа 37-річний Володимир Апанович. Він отримав 26 голосів, або 2,6% підтримки.
Водночас у муніципальній раді міста Лайтіла з'явилися одразу дві депутатки українського походження. 43-річна Вікторія Гуленко стала депутатом в Лайтілі від партії Центр, вона працює шкільною консультанткою та набрала 34 голоси виборців, або 1% від всіх, хто проголосував.
Ще однією депутаткою-українкою у Лайтілі була обрана 42-річна Ірина Цабанова, також шкільна консультантка. Вона пройшла від партії Християнських демократів і набрала 37 голосів, або 1,1% від усіх голосів виборців.
"Досвід, здобутий під час кампанії, є важливим кроком для подальшої інтеграції та розвитку української спільноти у Фінляндії", - наголосили у Товаристві українців у Фінляндії.
Загалом на муніципальних та регіональних виборах у Фінляндії брали участь приблизно два десятки українців, багато хто з них є активними представниками української громади у Фінляндії.
Серед тих, хто брав участь у виборах та не пройшов, є, наприклад, голова товариства українців у Пієтарсаарі Юлія Бондарчук, член Товариства українців у Фінляндії Ярослав Білик, блогерка і журналістка Юлія Толонен та багато інших.
Як правило, для проходження в ради, особливо у великих містах, потрібно було набрати сотні, а то і тисячі голосів.
Ситуація ускладнювалася тим, що більшість українців, які прибули до Фінляндії після початку повномасштабного російського вторгнення, ще не мають права голосу.
13 квітня у Фінляндії відбулись регіональні та муніципальні вибори, у яких брали участь 15 політсил країни.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони Фінляндії заявило, що парламент у п’ятницю, 11 квітня, одностайно схвалив пропозицію уряду щодо повної заборони на придбання нерухомості громадянами Росії.

