«Знятий з обліку»: чи може військовий мати цей статус
«Знятий з обліку»: чи може військовий мати цей статус

«Знятий з обліку»: чи може військовий мати цей статус

«Знятий з обліку»: чи може військовий мати цей статус

Він відображається у застосунку «Резерв+».

У травні минулого року Міністерство оборони України представило мобільний застосунок «Резерв+», через який військовозобов’язані можуть оновити облікові дані. 

Іноді військовослужбовці відкривають застосунок «Резерв+» та бачать там статус «знято з обліку» та «невійськовозобовʼязаний». Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, чому це відбувається на що означає.

Відповідно до абзацу 2 п.2 ч.5 ст.37 Закону «Про військовий обов’язок та військову службу», військовозобовʼязані, які призвані на військову службу чи прийняті на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти - знімаються з військового обліку.

Тобто, військовослужбовці не перебувають на обліку в районних ТЦК та СП. Зняття з військового обліку відбувається в момент мобілізації, тобто після прийняття начальником районного ТЦК наказу про мобілізацію. Воно триває протягом всього періоду перебування на військовій службі. Після звільнення зі служби військовослужбовці зобовʼязані зʼявитись до ТЦК та стати на військовий облік.

Юристи наголосили, що всі військовослужбовці є невійськовозобовʼязаними та знятими з військового обліку. Це не є порушенням та підставою для оскарження мобілізації чи звільнення з військової служби.

Нагадаємо, у застосунку «Резерв+» до 8 травня стануть доступними нові категорії відстрочки від мобілізації, зокрема для людей із тимчасовою непридатністю до військової служби та військовослужбовців із дітьми.

Джерело матеріала
loader
loader