/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F13fd4162ffd5e1a755fc8c5fb76da545.jpg)
У Люксембурзі стартувало засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС: Сибіга закликав посилити ППО України
У понеділок, 14 квітня, у Люксембурзі розпочалось засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. До заходу долучився глава українського МЗС Андрій Сибіга. Він проінформував дипломатів про останні удари РФ по Україні і закликав посилити ППО
Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України.
Удари РФ по Сумах та Кривому Рогу
"Жахливі удари Росії по Кривому Рогу та Сумам демонструють, що Путін прагне продовжувати війну, а не шукати мир, і вимагають рішучих кроків Європи на посилення українських та власних спроможностей, збільшення тиску на агресора та пришвидшення інтеграції України в ЄС", - наголосив український дипломат, приєднавшись до зустрічі у форматі онлайн.
Він зазначив, що російські удари є атакою "на наші спільні принципи, на цінності сучасної Європи", особливо під час великих релігійних свят.
Додаткові системи ППО для України
Сибіга висловив вдячність європейським колегам за солідарність з Україною та закликав надати додаткову підтримку для міст, постраждалих від атак. Він наголосив на необхідності збільшити військову допомогу Україні, зокрема, у сфері протиповітряної оборони, шляхом надання додаткових систем та ракети.
"Закликаю ваші уряди та муніципалітети розглянути можливість надання додаткової підтримки для Сум і Кривого Рогу, для людей у цих містах. Вся Україна буде вдячна вам за це", - підкреслив Сибіга.
Санкційний тиск на Росію
Крім того, міністр згадав про важливість програми ReArm Europe, ініційованої президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, а також про необхідність підвищення санкційного тиску на Росію. Сибіга закликав до повного ембарго на закупівлю російських енергоносіїв, санкцій проти тіньового флоту, повноцінне використання заморожених російських активів для підтримки оборони та відбудови України, подальші обмеження в банківському секторі, металургії, атомній енергетиці, ІТ та інших галузях.
"Путін піде далі вглиб Європи та ближче до ваших домівок, якщо його не зупинити в Україні. Така реальність. І ми не хочемо, щоб ваші країни колись побачили удари касетними балістичними ракетами по житлових кварталах чи дитячих майданчиках. Саме тому необхідно діяти зараз, щоб досягти миру, щоб посилити Україну та збільшити тиск на Москву", - заявив міністр.
Мирні зусилля та євроінтеграція
За словами Сибіги, Україна готова якнайшвидше відкрити кластери для вступних переговорів в ЄС, адже євроінтеграція є ключовим фактором для стабільності в регіоні.
Крім того, він наголосив, що Україна залишається відданою мирним зусиллям і зробила конкретні кроки на цьому шляху, зокрема безумовно погодилася на повне припинення вогню, запропоноване США. Натомість Росія відкинула цю пропозицію та посилила терор проти цивільних людей.
Допомога Україні з боку ЄС
Ще перед початком засідання висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас закликала країн-членів блоку надати Україні усе необхідне для захисту від російської агресії, передає Укрінформ.
"Кожна країна-член надає Україні те, що вона може надати. Послання є дуже чітким - ми маємо робити більше, щоб Україна могла захистити себе, мирні люди не мають вмирати. Ми маємо здійснити максимальний тиск на Росію, щоб вона зупинила цю війну. Ми бачимо, що саме Росія хоче цієї війни. Тож для того, щоб зупинити вбивства, ми маємо здійснити максимальний тиск на Росію", - наголосила вона.
Крім того, за її словами, однією з тем сьогоднішнього обговорення будуть останні атаки РФ по Україні спрямовані проти цивільного населення.
"Уже місяць минув, як Україна погодилася на безумовне припинення вогню, і ми не бачили цього з російської сторони. Є очевидним – ми маємо підтримати Україну більше. Я задоволена тим, що вже вдалося зібрати дві третини (ресурсів – ред.) для моєї ініціативи з поставок боєприпасів. Цього року європейські країни вже зобов’язалися виділити 23 млрд євро, що більше ніж минулого року. І ми здійснюємо тиск на Росію, щоб вона зупинила цю війну", - підсумувала вона.
Про що ще говоритимуть
Також серед тем, не пов'язаних з Україною, на які будуть говорити європейські міністри, є ситуація з безпеки в регіоні Західних Балкан та процеси європейської інтеграції країн цього регіону.
Зокрема, дипломати обговорять розвиток подій на Близькому Сході, зокрема, питання щодо зняття санкцій з Сирії та надання гуманітарної допомоги населенню в Газі.
На засіданні також порушать питання стосовно розвитку співробітництва між ЄС та країнами Африки.
- 12 квітня міністри фінансів Європейського Союзу розпочалипереговори про створення спільного оборонного фонду, який відповідатиме за закупівлю і зберігання військової техніки і стягуватиме з членів ЄС плату за її використання, як спосіб збільшити витрати на оборону, не обтяжуючи при цьому національні рахунки ще більшим боргом.

