Президент США Дональд Трамп розкритикував програму «60 Minutes» після того, як телеканал CBS випустив в ефір сюжет про Україну та Гренландію, передає AP. За словами Трампа, телеканал нібито вийшов з-під контролю та «має заплатити велику ціну» за переслідування президента.
«Майже щотижня «60 Minutes» ... згадує ім'я Трамп у принизливій і наклепницькій формі, але ефір цих вихідних перевершив їх усі», – написав очільник Білого дому на своїй соціальній платформі Truth Social.
Трамп закликав голову Федеральної комісії з комунікацій Брендана Карра накласти максимальні штрафи та покарати канал «за їхню незаконну і протиправну поведінку». CBS не прокоментував поки слова президента.
В інтерв'ю, президента України Володимира Зеленського яке транслювалося в неділю, голова держави сказав, що він «на 100%» ненавидить президента Росії Владіміра Путіна за вторгнення в Україну. Український президент запросив Трампа відвідати країну, аби той побачив, що наробила Росія.
Також у неділю кореспондент Джон Вертхайм повідомив з Гренландії про те, що деякі люди в цій країні говорять про бажання Трампа взяти владу у свої руки.
У своєму повідомленні в соціальних мережах Трамп заявив, що «60 Minutes» більше не є новинним шоу, воно нібито стало «нечесними політичними операторами, які просто маскуються під «новини», і повинні нести відповідальність за те, що вони робили і роблять».
Раніше Трамп подав позов на 20 мільярдів доларів проти «60 Minutes» за те, як він змонтував інтерв'ю з кандидатом у президенти від Демократичної партії Камалою Гарріс минулої осені. Президент стверджує, нібито інтерв'ю змонтували так, аби виставити Гарріс у вигідному світлі. Програма це заперечила. Однак досі з’являються повідомлення про те, що адвокати Трампа і материнська компанія CBS беруть участь у переговорах про врегулювання конфлікту.
Карр і ФКС розпочали паралельне розслідування щодо CBS News у цій же справі. Це одне з кількох розслідувань, які також стосуються ABC News, NBC, PBS, NPR і Walt Disney Co.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що агенції Associated Press обмежать доступ до деяких подій у Білому домі, доки вони не почнуть вживати у новинах нову назву Мексиканської затоки – Американська затока. У відповідь AP подало до суду на трьох чиновників адміністрації Трампа. Агентство вимагає від федерального судді зупинити блокування своїх журналістів.