/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb3dfc64cfba56a3135538a73cf9b2961.jpg)
Ліки стали лише для обраних: треба економити на їжі, щоб купити пігулки
Ціни на ліки б’ють по кишені українців все сильніше. За даними Gradus Research, дедалі більше людей не можуть собі дозволити купувати необхідні препарати без відмови від інших базових потреб.
Результати дослідження показали, що 62% опитаних вважають медикаменти однією з головних статей витрат. Причому 90% з них назвали подорожчання ліків серйозною проблемою. Щоб хоч якось вкластися в бюджет, 79% українців зменшують витрати на інші речі - найчастіше — на одяг (66%), побутові товари (54%) та навіть їжу (51%), пише "Уніан".
Це не просто цифри — це тривожний сигнал. Люди змушені відмовлятись від базових речей, бо не можуть дозволити собі повноцінне лікування. Усе це створює загрозу як для здоров’я населення, так і для стабільності соціальної ситуації в країні.
На думку багатьох, одна з ключових причин — надмірні аптечні націнки. Більше третини респондентів — 36% — зазначили, що націнка становить понад 25%, а у віковій групі 35–60 років цей показник сягає 45%.
Така ситуація ускладнює доступ до ліків, особливо для людей середнього й старшого віку. Саме вони найчастіше мають хронічні захворювання і потребують регулярного лікування.
Населення дедалі активніше очікує від держави рішучих дій — зокрема, запровадження контролю цін на медикаменти та обмеження аптечних націнок.
Опитування проводилося з 20 по 28 березня серед українців віком від 18 років, які вказали, що витрачають значну частину бюджету на ліки. Загалом участь взяли 1604 респонденти, які мешкають на підконтрольних територіях України.
Саме росія, яка у 2014 році розпочала війну проти України, не лише вбила тисячі, а й відкинула країну назад у розвитку. Замість спрямування коштів на медицину та добробут, ми змушені вкладати у виживання.
Раніше ми повідомляли, аптеки масово завищують ціни на ліки: українці засипали скаргами.
Зниження цін на ліки триває: у квітні дешевшими стануть ще 116 препаратів - детальніше на Знай.ua.

