/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F9fbdf6575f34a0b4a0c71146b0dded8a.jpg)
Як покращити якість фото на смартфоні: сім "секретів", які знадобляться всім
Мати хорошу камеру на смартфоні – це тільки частина успіху в фотографуванні. Створення гарних селфі та фото зводиться саме до знання її функцій та самого об’єкта зйомки.
За останні роки камери ґаджетів стали кращими, мають чудові ефекти масштабування, фокусування та інших речей, які раніше були доступні тільки в професійних апаратах. Тому OBOZ.UA зібрав низку базових "секретів", які допоможуть покращити якість ваших знімків.
1. Очистіть об'єктив
Оскільки об'єктив камери смартфона маленький, його дуже легко забруднити, коли ви використовуєте ґаджет для інших цілей. Деколи ви проводите цілий день, тримаючи телефон у руках, тому обов'язково протирайте на ньому змащені сліди, перш ніж почати знімати. Не забудьте також очистити фронтальну камеру.
2. Застосуйте фокусування й правило третин
Намагайтеся не просто навести камеру й зробити знімок, а приділіть час тому, щоб об'єкт фотографії перебував у фокусі. Більшість смартфонів підтримують сенсорне фокусування: просто торкніться найважливішої частини зображення на дисплеї, і камера скоригує фокус, щоб воно виглядало красивим і чітким.
Правило третин актуальне для фото альбомної орієнтації та ґрунтується на ідеї, що поділ зображення на дев'ять рівних частин для формування сітки 3:3 створює візуальний інтерес. Ви повинні прагнути розміщувати головний об'єкт фотографії – наприклад, вазу, тварину чи групу осіб – на перетинах або вздовж цих ліній. Ліва або права третина зображення зазвичай дає найкращі результати.
3. Вимкніть спалах, використовуйте нічний режим і слідкуйте за джерелом світла
Увімкнений спалах на камері іноді може призвести до занадто великої кількості шуму на знімку. А в умовах низького освітлення відключення спалаху може покращити ваші нічні фото.
Тому, коли фотографуєте за денного світла й об'єкт перебуває в тіні, добре використовувати спалах – він може дати чудові результати для портретів. Але в умовах слабкого освітлення, наприклад, увечері, спробуйте натомість використовувати нічний режим зйомки.
Також під час фотографування важливо знати, звідки походить світло. Камери смартфонів можуть вловлювати лише обмежену його кількість, оскільки надлишок світла може перевантажити датчик і збити його експозицію. Тож під час зйомки в приміщенні або на вулиці слідкуйте за тим, щоб світло падало прямо на об'єкт знімка (не позаду, інакше об'єкт буде недоекспонований).
4. Використовуйте режим HDR
Якщо коли-небудь намагалися сфотографувати небо, але краєвид унизу губився в тіні чи навпаки – хотіли сфокусуватися на тьмяно освітленому об'єкті й помічали, що небо стає переекспонованим, то ви точно оціните режим HDR (розширений динамічний діапазон).
Він виділяє найтемніші та найсвітліші частини вашого знімка й створює кращий баланс кольорів загалом. Єдиний недолік у тому, що в такому режимі опрацювання фотографій займає трохи більше часу, тому уникайте його використання, коли знімаєте об'єкти, що швидко рухаються, або не можете утримувати телефон нерухомо. Але в цілому HDR – гарна знахідка, коли є велика різниця між найтемнішими і найсвітлішими частинами вашої фотографії.
5. Вивчіть функції камери
Важливо знати, які "здібності" має камера вашого смартфона і коли їх можна використовувати. Як уже зазначалося, увімкнений режим HDR на більшості телефонів підійде для повсякденної фотографії. Нічний режим для зйомки важливий у темних приміщеннях або на вулиці після заходу сонця. Портретний – розмиває фон за об'єктом й іноді називається ефектом боке. А панорамний підійде, коли ви робите пейзажні фотографії, щоб зняти все навколо себе.
Також варто розуміти співвідношення сторін фото. Поширеними є значення 16:9, 4:3 та 1:1. Професійні фотографи використовують співвідношення 4:3, тому що це добре підходить для опрацювання фото на комп'ютерних моніторах та для друку. Співвідношення 16:9 використовується для відео, оскільки чудово підходить для телевізорів та моніторів із роздільною здатністю 1920x1080.
6. Встановіть високу роздільну здатність фото
Чим вища роздільна здатність фотографії, тим краща її якість. Під час зйомки намагайтеся підійти якомога ближче до об'єкта, а не збільшувати масштаб, стоячи далеко від того, що фотографуєте.
За можливості уникайте цифрового масштабування, оскільки його використання знижує якість зображення. Водночас, якщо ви підійдете близько, у вас завжди є можливість обрізати зображення пізніше.
7. Використовуйте стабілізатор
Оскільки камери смартфонів чутливі до руху, то навіть невелике тремтіння може зробити фотографію розмитою. Тому максимально мінімізувати тремтіння камери допоможе штатив, навіть невеликий і дешевий.
Якщо ж не хочете купувати штатив, використання стіни, полиці або ж іншої руки допоможе зменшити тремтіння камери. Збереження нерухомості особливо важливе для фотографування в умовах низького освітлення.
