Alphabet та Nvidia приєдналися до відомих інвесторів венчурного капіталу, щоб підтримати Safe Superintelligence (SSI), стартап, співзасновником якого є колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер, який швидко став одним із найцінніших стартапів у сфері штучного інтелекту через кілька місяців після запуску, повідомило джерело, знайоме з цим питанням.
Фінансування свідчить про відновлення інтересу великих постачальників технологій та інфраструктури до здійснення стратегічних інвестицій у стартапи, що розробляють передовий штучний інтелект, який потребує величезної обчислювальної потужності. Компанія Alphabet, яка має власні моделі штучного інтелекту, раніше цього тижня оголосила про угоду свого відділу хмарних обчислень щодо продажу доступу SSI до блоків обробки тензорів (TPU), своїх внутрішніх мікросхем ШІ.
SSI, яку нещодавно оцінили в 32 мільярди доларів у раунді під керівництвом Грінокса, SSI є одним із найвідоміших стартапів, які працюють над дослідженнями моделей штучного інтелекту, завдяки зірковому досвіду Sutskever у прогнозуванні наступного великого кроку в розвитку штучного інтелекту.
Як і багато його конкурентів, він має величезний попит на мікросхеми.
Reuters не зміг визначити точні умови інвестицій Alphabet і Nvidia в SSI. Прес-секретарі всіх трьох компаній відмовилися від коментарів.
Подвійні кроки корпоративного та хмарного підрозділу Alphabet із високопрофільними лабораторіями штучного інтелекту, включаючи SSI та Anthropic, демонструють розвиток стратегії апаратного забезпечення штучного інтелекту технічного гіганта.
Google спочатку зарезервував TPU для внутрішнього використання. Угода про продаж чіпів SSI у значних кількостях для підтримки передових досліджень штучного інтелекту є прикладом поточної стратегії компанії щодо розширення продажів зовнішнім клієнтам, заявив цього тижня в інтерв’ю Reuters Даррен Моурі, керуючий директор, відповідальний за партнерство Google із стартапами.
«З цими фундаментальними конструкторами моделей гравітація різко зростає до нас», — сказав він.
Історично розробники штучного інтелекту віддають перевагу графічним процесорам Nvidia, які займають понад 80% ринку чіпів штучного інтелекту.
Але SSI наразі переважно використовує TPU, а не GPU для своїх досліджень і розробок штучного інтелекту, повідомили два джерела.
Google пропонує як графічні процесори Nvidia, так і власні TPU через свій хмарний сервіс. Його власні чіпи призначені для досягнення успіху в конкретних завданнях ШІ та є більш ефективними, ніж графічні процесори загального призначення.