/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F4bb059ec6321e675135d228215e00afc.jpg)
Афера на фіктивному товарі: херсонець ошукав підприємців на десятки тисяч валюти
Житель Херсона разом зі спільниками організував серію шахрайств із продажем неіснуючих товарів на десятки тисяч доларів і євро. Суд продовжив йому обов’язки до 4 червня 2025 року, поки триває розслідування.
Заводський районний суд Миколаєва задовольнив клопотання прокурора Херсонської обласної прокуратури про продовження строку дії обов’язків, покладених на підозрюваного у шахрайстві. Йдеться про чоловіка, якого підозрюють у серії афер на десятки тисяч доларів і євро, що тривали з 2018 по 2021 рік і охоплювали Київ, Херсон, Сумську область і навіть інші країни.
За версією слідства, фігурант справи разом із трьома спільниками організував шахрайську схему з продажу неіснуючих товарів — пиломатеріалів і курячих яєць. Для цього було використано підконтрольне приватне підприємство "Масіс ПТМ", яке спочатку зареєстрували в Київській області, а згодом — у Сумській. Від його імені відкрили рахунки у валюті в ОТП Банку, а в інтернеті з’явилися оголошення про вигідний продаж лісоматеріалів.
У 2021 році підставна особа уклала фіктивний договір із першим потерпілим, який, нічого не підозрюючи, перерахував 12 тисяч 200 доларів США за пиломатеріали, які так і не отримав. Гроші одразу ж переказали на рахунок іншої фірми — ТОВ "Аксельс Групп", звідки кошти розподілили між учасниками злочинної схеми.
У ще одному випадку аферисти влаштували "екскурсію" на нібито справжнє підприємство під Ямполем, під час якої представилися керівниками інших фірм, возили клієнтів на елітних авто, показували виробничі потужності та запевняли в наявності лісу. У результаті представник литовської компанії перерахував їм ще 13 тисяч 230 євро.
Третій епізод стосується продажу курячих яєць. У столичному ТЦ "Гулівер" один з підозрюваних представився керівником ТОВ "Юг Агроднепр" і переконав представника азербайджанської компанії "Pescado" у наявності великої партії продукції. За товар, якого не існувало, було отримано ще 20 тисяч доларів США.
За ухвалою суду фігурант тривалий час переховувався, не з’являвся на виклики слідчих і був оголошений у розшук. Його місцеперебування вдалося встановити лише в лютому 2025 року, після чого розслідування поновили.
Після розгляду справи суд зобов’язав підозрюваного не залишати місце проживання без дозволу, здати закордонний паспорт, а також зобов’язав повідомляти про зміну місця роботи чи проживання. Тепер ці обов’язки продовжено до 4 червня 2025 року включно. Якщо він не дотримуватиметься умов, йому можуть призначити жорсткіший запобіжний захід або накласти штраф.
У справі триває досудове розслідування за ч. 3 ст. 190 КК України — шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах.
Нещодавно суд у Миколаївській області наклав арешт на майно одного з товариств, фігурантів справи про привласнення коштів та сільськогосподарської техніки. За даними слідства, у вересні 2024 року на загальних зборах було звільнено директорку підприємства, а її місце обійняв новий керівник — нинішній потерпілий. Однак після цього ексдиректорка встигла вивести кошти з рахунків товариства та вивезти майно, зокрема техніку й товари.
Крім того, в березні суд у Миколаєві обрав запобіжний захід жінці, яку підозрюють у справі про незаконний видобуток підземних вод. За версією слідства, вона входила до злочинної групи, організованої колишнім депутатом Миколаївської міськради. Видобуту воду продавали на міських точках розливу питної води.

