/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fa7dfdb7d586f92ccd00906d2449c7fb2.jpg)
В Україні вигадали, як допомогти НАТО після війни
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга запропонував, щоб українські військові з реальним бойовим досвідом могли поповнити збройні сили НАТО після завершення війни. Як повідомляє "Хвиля", цю ідею глава МЗС висловив під час виступу на Анталійському дипломатичному форумі в Туреччині.
За словами міністра, Україна готова делегувати на службу в Альянсі 110 бойових бригад, які зараз входять до складу ЗСУ. "Це буде не просто внесок, а конкретна, практична підтримка безпеки в регіоні. І, до того ж, економічно вигідна для Альянсу", — наголосив Сибіга.
Очільник МЗС підкреслив, що Україна й надалі бачить себе повноправним членом НАТО в майбутньому, і що присутність України зробить Альянс значно міцнішим. Він звернув увагу на те, що сьогодні жодна армія світу, за винятком російської, не має такого бойового досвіду, як Збройні Сили України.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fb649f5a2bbdeee1fd7017cf53704fda3.jpg)
Міністр також наголосив на необхідності реформування світової системи безпеки, яка виявилася неефективною після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
"Події після 24 лютого 2022 року чітко демонструють: нинішня міжнародна система не виконує своїх функцій. Вона виявилась несправедливою. Нам потрібні ефективніші інструменти впливу. Потрібна модернізація як у структурі ООН, так і в гуманітарному праві — зокрема, Женевських конвенціях. Україна має практичний досвід і готова долучитися до цього процесу", — зазначив Сибіга.
На думку міністра, ні ООН, ні інші міжнародні організації наразі не мають дієвого впливу на агресора, тому система глобальної безпеки має бути захищена силовим методом, а агресора можна приборкати лише протиставивши йому реальну силу.
Також нагадаємо, Сирський розкрив деталі нової підготовки військових.
