Що заборонено робити в спортзалі: золоті правила етикету
Що заборонено робити в спортзалі: золоті правила етикету

Що заборонено робити в спортзалі: золоті правила етикету

Правила етикету працюють у будь-якому громадському місці, зокрема й у тренажерному залі.

Ви дізнаєтеся:

Міжнародна консультантка й авторка книжок з етикету Джаміла Мусаєва розповіла, яких правил етикету потрібно дотримуватися в спортзалі.

Якщо вам цікаві інші рекомендації від цієї фахівчині, читайте матеріал: Як потискати руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету.

Етикет у спортзалі - що потрібно знати

Перше правило, яке важливо пам'ятати: одягатися необхідно відповідним для спортзалу чином.

"І під "відповідністю" я маю на увазі використання здорового глузду під час вибору одягу для спортзалу. Якщо ви тренуєтеся вдома, ви можете носити, що завгодно. Якщо у вас є домашній спортзал, ви можете носити, що вам завгодно. Але якщо ви йдете в громадське місце, де є інші люди, не варто надягати щось, що може привернути їхню увагу, причому необов'язково в хорошому сенсі", - сказала Мусаєва на своєму Youtube-каналі.

Яке золоте правило в спортзалі? Уникайте одягу, який надто відвертий, занадто обтислий, має яскравий леопардовий принт або виконаний у неонових кольорах.

Також багато хто плутає спортивний одяг із купальним. Не можна носити купальні шорти в спортзал. Є спеціальні шорти лише для спортзалу. Те ж саме стосується топів. Замість того, щоб носити звичайні спортивні топи, деякі використовують бікіні-топи. За словами фахівця з етикету, ці два типи одягу важливо розрізняти.

Друге важливе правило стосується взуття.

"Носіть відповідне взуття, воно має бути виключно для спортзалу. Ви не можете носити одне й те саме взуття в приміщенні та на вулиці. Це не гігієнічно, неправильно і нешанобливо по відношенню до людей, які тренуються з вами в одному спортзалі, адже в такий спосіб ви ризикуєте принести бруд із вулиці до спортзалу", - підкреслила Мусаєва.

Третє важливе правило, яке ви маєте пам'ятати, стосується дотримання особистої гігієни.

"Я хочу наголосити на двох речах: використання дезодоранту і парфумів/одеколону. Що стосується дезодоранту, ви маєте наносити його перед тим, як увійти в зону тренувань, тому що ми всі потіємо. І навіть якщо ви думаєте, що не потієте достатньо, або навіть якщо ви думаєте, що потієте, але не пахнете, переконайтеся, що ви нанесли дезодорант перед тим, як вийти в зону тренувань", - сказала вона.

Мусаєва додала, що варто бути дуже обережним із використанням парфумів.

"Не наносьте парфум одразу перед тренуванням, тому що іноді запах буває надто сильним, бо він щойно нанесений. Щойно ви входите до спортзалу, ваш запах або парфум починає поширюватися в повітрі разом із потом. Коли ви починаєте тренуватися, ви, вочевидь, починаєте пітніти, і ці парфуми стають дуже сильними для тих, хто вас оточує", - пояснила фахівчиня.

Четверте важливе правило, яке слід пам'ятати під час тренування, - це особистий простір.

"Враховуйте особистий простір інших людей. Навіть якщо ви чекаєте, поки хтось закінчить працювати з обладнанням і стоїте в черзі, не стійте близько до людини. Тримайте дистанцію на відстані витягнутої руки. Якщо ви тренуєтеся з друзями і допомагаєте своєму другові, ви можете стояти дуже близько. Але якщо ви тренуєтеся з незнайомцями, враховуйте особистий простір", - сказала вона.

П'яте важливе правило: не монополізуйте обладнання. Навіть якщо вам подобається ваш біговий тренажер, не займайте його на дві години. Якщо це година пік, і в спортзалі багато людей, які чекають на бігові доріжки, ви не можете просто продовжувати бігати дві години, тому що вам це подобається.

Якщо в спортзалі нікого немає, ви можете використовувати тренажер стільки, скільки хочете.

Шосте важливе правило: не потрібно голосно кричати в спортзалі.

"Я розумію, що іноді дуже важко зробити третій підхід або іноді вага гир занадто важка для вас. Вам потрібне це додаткове зусилля. Але, будь ласка, будьте уважні до звуків, які ви видаєте. Це може бути дуже відволікаючим для інших людей, які тренуються. Я чула, як люди видають дивні звуки, коли піднімають важкі речі або закінчують підхід. Іноді ці звуки дуже провокаційні. Я б навіть сказала, сексуальні. Тому переконайтеся, що ви не видаєте таких звуків. Проводьте своє тренування якомога спокійніше. Звісно, ви можете глибоко вдихнути і видихнути, щоб отримати додатковий кисень у ваше тіло, щоб бути сильнішим для тренування. Але будьте уважні, адже іншим не обов'язково хочеться чути ваші неналежні вигуки", - попередила Мусаєва.

Сьоме правило, про яке слід пам'ятати під час тренування: переконайтеся, що ви повертаєте обладнання на місце так, як ви його брали. Після того як ви потренувалися, приберіть зайву вагу на місце, щоб тому, хто займається після вас, не доводилося просити про допомогу. Те ж саме стосується і всього іншого обладнання в спортзалі.

Восьме правило. Якщо ви робите фотографії, переконайтеся, що на задньому плані немає інших людей, або ви не знімаєте нікого іншого без їхнього дозволу.

"Звичайно, спортзал завжди зайнятий, але я завжди знаходжу місця, де нікого не видно. Також будьте дуже обережні, знімаючи щось. Можливо, ви знімаєте відео, як робите присідання, і можливо, хтось на задньому плані не хоче, щоб його бачили", - сказала фахівчиня з етикету.

Дев'яте правило стосується використання рушників. Якщо ви використовуєте тренажер, переконайтеся, що ви кладете рушники саме там, де ви, найімовірніше, будете потіти. Це може бути ваша шия, спина, плечі. Очевидно, ви не будете класти його, скажімо, на ноги, але якщо ви носите шорти, то ви можете покласти рушник там, де ваші ноги потіють, щоб переконатися, що на тренажері не залишилося поту.

Якщо з якоїсь причини ви не принесли рушника, то використовуйте серветку і дезінфікуючий засіб, щоб протерти область після використання.

"Це шанобливо по відношенню до людини, яка скористається тренажером відразу після вас. І якщо всі дотримуватимуться цих правил, спортзал стане набагато приємнішим місцем для тренувань", - впевнена Мусаєва.

Десяте правило. Розмовляйте тихо, нікому не варто знати деталі, крім вашого співрозмовника. Якщо ви хочете поговорити з кимось телефоном або зробити відеодзвінок, то краще відійдіть у тиху зону.

"Наступне важливе правило пов'язане зі столовим етикетом. Ви знаєте, що серветка вказує на те, чи повернетеся ви до столу. Якщо ви йдете від тренажера на деякий час, те ж саме можна зробити з вашими рушниками. Залиште рушник на тренажері, показуючи, що ви збираєтеся повернутися", - порадила фахівець з етикету.

Мусаєва також закликала користуватися навушниками в спортзалі, якщо ви дивитеся фільм на телефоні або слухаєте музику.

"І останнє важливе правило: ви не можете просто сидіти на обладнанні й довго відпочивати, спілкуватися телефоном або дивитися телевізійне шоу. Є спеціальні місця в спортзалі, де ви можете сісти і відпочити, якщо вам потрібно. Але вам не варто робити це на тренажері, оскільки можуть бути люди, які очікують на використання цього обладнання. Пам'ятайте, що спортзал - це не ваша приватна власність. Це громадський простір, яким потрібно ділитися з усіма", - резюмувала Мусаєва.

Дивіться відео - Яких правил потрібно дотримуватися в спортзалі:

Раніше Главред писав про те, як правильно їсти ножем і виделкою і як показати, що трапезу закінчено.

Вам також може бути цікаво:

Хто така Джаміла Мусаєва

Джаміла Мусаєва - міжнародна консультантка з етикету, авторка, підприємиця і мама двох дітей. Веде канал на YouTube, на який підписані понад мільйон людей.

"Моя пристрасть - освіта за межами традиційного шкільного середовища. Ось чому я привнесла свій досвід на YouTube, прагнучи надати вам безцінні знання та поради, які виходять за рамки звичайної шкільної програми", - пише Джаміла в описі свого каналу.

Дівчина родом з Азербайджану і публікує відео на різноманітні теми: правила хорошого тону, саморозвиток, стиль життя, догляд за обличчям і тілом, азрбайджанська культура і традиції.

Джерело матеріала
loader
loader