Шахраї маскуються під відому мережу магазинів: як працює нова схема з подарунковими сертифікатами
Шахраї маскуються під відому мережу магазинів: як працює нова схема з подарунковими сертифікатами

Шахраї маскуються під відому мережу магазинів: як працює нова схема з подарунковими сертифікатами

Українців дурять через фейкову акцію від імені мережі EVA, обіцяючи сертифікати на 1500 грн в обмін на проходження "опитування". Насправді це шахрайська схема, яка спрямована на викрадення особистих і банківських даних користувачів.

Попередження про діяльність зловмисників розміщено на офіційному сайті торговельної мережі. У соціальних мережах та месенджерах України поширюється нова хвиля шахрайських повідомлень, пов'язаних із фейковою акцією відомої мережі магазинів EVA.

Аферисти обіцяють подарункові сертифікати номіналом 1500 гривень, однак за цим "привабливим подарунком" ховається загроза викрадення особистих даних. Шахраї розповсюджують посилання на фальшиві ресурси, де нібито потрібно пройти просте опитування, щоб отримати промокод на 1500 грн для покупок в EVA.

У деяких випадках від імені EVA навіть розсилаються підроблені відео з "персональними запрошеннями" або повідомленнями від "служби підтримки". Після заповнення анкети користувачі передають шахраям свої особисті дані – ПІБ, адресу, дані банківських карток, номери телефонів та іншу чутливу інформацію. У результаті шахраї можуть скористатися цими даними для злому акаунтів, доступу до онлайн-банкінгу або навіть крадіжки грошей.

Національна мережа магазинів EVA (ТОВ "РУШ") офіційно заявила, що не має жодного стосунку до такої акції. Компанія не проводить розіграші промокодів на 1500 гривень ні на своєму сайті, ні в соціальних мережах, ні в магазинах. "EVA не реалізує акції, згадані в підозрілих повідомленнях. Ми готуємо заяву до Національної поліції України й закликаємо українців бути обачними", – зазначено в офіційній заяві компанії.

З початку 2025 року зафіксовано збільшення кількості випадків шахрайства через месенджери Signal та Telegram. Особливо популярні серед аферистів:

  • фейкові повідомлення від служби підтримки;
  • підроблені відео від друзів з проханням про фінансову допомогу;
  • масове розсилання лінків із вірусним контентом.

Як захистити себе

  • не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомих;
  • перевіряйте інформацію про акції лише на офіційних сайтах і сторінках брендів;
  • не вводьте особисті чи банківські дані на сторонніх ресурсах;
  • використовуйте двофакторну аутентифікацію для своїх облікових записів.

Джерело матеріала
loader