/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F8f1350a66480e628bb8bdc736a816486.jpg)
Рецензія на фільм «G20»
10 квітня на стримінговому сервісі Prime Video вийшов бойовик «G20» з Віолою Девіс та Ентоні Старром у головних ролях. Девіс виконала головну роль президентки США, а також займалася продюсуванням стрічки. Що у підсумку становить чергова версія «Міцного горішка», та ще й з політичним відтінком, — розповідаємо в огляді нижче.
Плюси:
наявність Ентоні Старра у якості лиходія; порівняння місцевих південноафриканських агентів з вакандійцями трохи веселить; взагалі комусь це може зійти за гарну комедію;
Мінуси:
позамежна неправдоподібність того, що відбувається на екрані; через погано поставлені бойові сцени стрічка зовсім неспроможна, як бойовик; суцільна вторинність;
ITC.ua
«G20»
Жанр бойовик, трилер
Режисер Патрісія Ріґґен
У ролях Віола Девіс, Ентоні Андерсон, Марсай Мартін, Рамон Родрігес, Ентоні Старр, Дуглас Годж, Елізабет Марвел, Сабріна Імпаччіаторе, Крістофер Фаррар, Кларк Грегг
Прем’єра Prime Video
Рік випуску 2025
Сайт IMDb
На черговому міжнародному форумі G20, що проходить у Кейптауні, ветеранка армії та президентка США Даніель Саттон планує представити свій план з розширення можливостей для африканських фермерів, надавши їм доступ до цифрової валюти. Але не встигає вона до ладу одягнути незручні туфлі на високих підборах та красиву червону сукню, як розкішний готель, де відбувається саміт, захоплюють терористи на чолі з колишнім австралійським спецпризначенцем Едвардом Ратледжем.
Для пані президентки ситуація ускладнюється ще й тим, що разом з нею у столицю ПАР прибула її родина — чоловік Дерек та діти-підлітки Серена і Деметрій, тож кожен з них також наражений на небезпеку. Втім, під час захвату будівлі, у метушні, Даніель, головному агенту Секретної служби Менні Руїсу та ще кільком учасникам форуму вдається втекти та сховатися. Тепер відчайдушній очільниці країни доведеться взяти у руки зброю та згадати усі бойові навички, які вона знає, щоб дати відсіч невгамовним покидькам.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F9a98a4cfd9375b6c46a2ecb61eb038f9.jpg)
У воістину цікаві часи ми живемо — нині в старі, як світ, сюжети заведено поміщати нових героїв, а точніше — нових героїнь нашого часу. Тепер рятувати світ можуть не тільки харизматичні детективи поліції Нью-Йорка чи м’язисті бугаї з непохитністю Двейна Джонсона, але й войовничі панянки. Причому абсолютно різних професій і соціальних статусів — від звичайної мийниці вікон до, як бачимо, самої президентки Сполучених Штатів. Натомість лиходії все такі ж меркантильні недалекоглядні негідники, як і майже 40 років тому — їх хлібом не годуй, дай захопити якийсь хмарочос чи зіпсувати урочисту подію, щоб збагатитися.
Зазвичай у екшн-фільмах, де фігурують представники Білого дому і терористи, саме особа президента потребує захисту, якщо, звісно, це не Гаррісон Форд. Тут доречним буде згадати 2013 рік, коли одна за одною вийшли стрічки-близнюки «Падіння Олімпу» та «Штурм Білого дому». У першому на захист глави держави у виконанні Аарона Екхарта став Джерард Батлер, у другому рятувати президента в особі Джеймі Фокса довелося Ченніґу Татуму в майці аля Джон Макклейн. В «G20» ситуація прямо протилежна, бо тут місія з усунення поганців лягла якраз на не такі вже й тендітні плечі героїні Віоли Девіс.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F819ddef92cd6c99bfbdeebe864f57864.jpg)
З гіківського погляду на екрані розгорнулося протистояння натурально Аманди Воллер та Хоумлендера, з тією різницею, що супергеройські здібності цього разу дісталися рішуче налаштованій жінці; от навіть і відповідний червоний плащ у її вбранні передбачений. З політичної, якщо хочете — Камали Гарріс і Дональда Трампа, недарма ж шкідливий персонаж Ентоні Старра, совісті не питаючись, обвалює світовий ринок за допомогою дезінформації та маніпуляцій з криптою.
Та якщо відкинути феміністичний, політичний чи будь-який інший підтекст і глянути на «G20» незамутненим чистим поглядом як суто на жанровий продукт, у сухому залишку авторам немає що запропонувати.
І річ не у тім, що у кадрі відбуваються абсолютно нереалістичні дурниці і нелогічності, а в тому, що стрічка банально неспроможна ані як видовищний бойовик, ані як хоча б напружений трилер про захоплення заручників. Доволі рідкісні бойові сцени виглядають непереконливо й безхитрісно, а все, що відбувається між ними, як от з’ясування стосунків матері і бунтарної доньки, чи сповідальні діалоги президентки з одіозним прем’єр-міністром Великої Британії, не варте уваги.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F301f2f506b641fee21d979966294086c.jpg)
В одній зі сцен в гру вступає пара крутих південноафриканських агентів, котрих, звісно, до цього звільнили з полону рятівники-американці, і в цей же момент Деметрій видає феноменальну репліку «ти з Ваканди!». Кумедно, та з малим навіть не посперечаєшся — справді, сюди ніби перекочувала бритоголова войовниця з Дора Міладже. В іншій сцені у президентський лімузин полетять ракети, але автівка примітна не тільки тим, що броньована, але й тим, що здатна виконати химерне сальто — тепер зрозуміло, чому транспортний засіб прозвали Звіром.
Уся вищезгадана нісенітниця підкріплюється очікувано вторинним сценарієм, ніби згенерованим штучним інтелектом — навіть тутешні фінальні розбірки сильно нагадують перипетії на висоті за участю Ганса Грубера, Макклейна та його дружини.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fb62b439837b2ff113643fd427c980145.jpg)
Віола Девіс вже не вперше постає перед глядачем в образі крутої воїтельки — достатньо згадати історичний екшн 3-річної давнини «Королева-воїн», де на той час 56-річна акторка показала гідну фізичну форму. А червона сукня на ній змушує згадати про ще одну вправну екшн-героїню, яка у певний момент теж занесло в Овальний кабінет — мова йде про Еліс з «Оселі зла». Та кепсько поставлені бойові сцени ставлять хрест на будь-яких спробах видати Девіс за чергову диво-жінку. Ентоні Старр, тим часом продовжує зображати Хоумлендера на мінімалках, та і його чарівної лиходійської харизми замало, щоб змінити ситуацію на краще.
На жаль, Amazon пропонує глядачу черговий потоковий непотріб, котрий невпопад з реальним станом речей намагається довести, що благородна Америка досі спроможна врятувати цей неспокійний світ. Головне, робити це у гарному презентабельному костюмі. Ну, або у сукні, але це поки що з розряду фантастики.
Висновок:
Як казав один інший президент: «Це ж було уже!». Причому в набагато кращому і захопливішому вигляді.

