З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників
З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників

З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників

З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 1
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 2
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 3
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 4
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 5
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 6
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 7
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 8
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 9
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 10
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 11
    З полону - додому: у Києві вимагали звільнення цивільних заручників - Фото 12
Приблизно 18 тисяч громадян можуть перебувати в полоні в РФ.

У Києві пройшла мирна акція під назвою «З полону — додому», метою якої було привернення уваги до долі українських цивільних, незаконно ув’язнених Росією. На заході побував фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко.

Захід мав на меті не лише актуалізувати проблему на національному рівні, а й звернутися до світової спільноти із закликом домогтися якнайшвидшого звільнення цих людей.

За словами Олени Цигіпи, активістки ініціативи «Цивільні в полоні», на сьогодні в полоні Росії можуть перебувати приблизно 18 тисяч українських громадян, і ця цифра постійно зростає — зокрема через дії окупаційних адміністрацій на тимчасово захоплених територіях. Вона наголошує, що цивільні часто утримуються без пред’явлення обвинувачень у нелюдських умовах: піддаються катуванням, зокрема електричним струмом, страждають від браку медичної допомоги, поганого харчування, антисанітарії та ізоляції від зовнішнього світу. У багатьох випадках навіть немає підтвердження їхнього затримання, а про місце перебування та стан цих людей нічого не відомо.

Олег Слободяник, представник Координаційного штабу з питань поводження з полоненими, у коментарі DW повідомив, що обмін цивільних бранців наразі є значно складнішим, ніж обмін військових. Це пояснюється тим, що цивільних можна обмінювати лише на осіб, затриманих в Україні за співпрацю з окупантами або на росіян, які не мають військової приналежності, але хочуть повернутися на батьківщину. Оскільки таких кандидатів дуже небагато, донині вдалося звільнити лише близько 180 цивільних заручників.

Нагадаємо, 19 березня в рамках обміну додому з полону повернулись 175 військових. Ще 22 захисників звільнено завдяки заходам поза обмінами.

Джерело матеріала
loader