/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F74%2Fbff94a71a1f0b14c5d6b17a2f8772b59.jpg)
Вчені навчили енергію гнутися та розтягуватися
Вчені з Університету Лінчепінга у Швеції розробили революційну батарею, яка може набувати будь-якої форми, немов пластилін. Ця м’яка та гнучка технологія, описана в журналі Science Advances, використовує рідкі електроди, що дозволяє вбудовувати батареї у пристрої абсолютно новим способом.
Традиційні батареї – тверді та громіздкі, що обмежує їх використання у компактних або гнучких пристроях. Нова батарея вирішує цю проблему: її електроди виготовлені з рідких провідних пластиків і лігніну — побічного продукту паперової промисловості. Текст нагадує зубну пасту, що дозволяє формувати батарею за допомогою 3D-принтера, підлаштовуючи її під будь-який дизайн.
Дослідники протестували батарею, показавши, що вона витримує понад 500 циклів заряджання та розрядки без втрати ефективності. Її можна розтягнути вдвічі і вона продовжить працювати. На відміну від минулих спроб з рідкими металами, які твердіють та втрачають властивості, нова технологія залишається стабільною та екологічною завдяки доступним матеріалам.
Батарея ідеально підходить для майбутніх технологій, таких як датчики, кардіостимулятори або електронні тканини, які повинні бути легкими і гнучкими. Однак поки вона видає напругу всього 0,9 вольта, що нижче, ніж у стандартних батарейок.
