/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3a0a0bd9147f9ad6d998cb00bf0c9eb1.jpg)
У Польщі повідомили про поширення дезінформації щодо президентської кампанії
Про це в соцмережі X повідомив віцепрем'єр - міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський, передає Укрінформ.
«Останніми днями ми помічаємо дезінформацію в англомовній інфосфері щодо майбутніх президентських виборів у Польщі. Повідомлення стосуються, зокрема, можливого перешкоджання у виборчому процесі, автори видають себе за CNN», - повідомив Гавковський.
За його словами, польський Центр аналізу дезінформації (NASK) стежить за цією справою та повідомляє про дезінформацію.
Віцепрем’єр РП закликав всіх уважно перевіряти джерела інформації, не поширювати матеріали з неперевірених джерел та повідомляти NASK про приклади дезінформації.
Як повідомляв Укрінформ, за кібератакою на інформаційні структури правлячої у Польщі Громадянської платформи (РО) прем’єра Дональда Туска cтоять кібергрупи з Росії та Білорусі.
Російські спецслужби пропонують3000 - 4000 євро за поширення контенту, що містить дезінформацію, щоб вплинути на майбутні президентські вибори у Польщі.
Раніше Гавковський заявляв, що у кіберпросторі триває війна Росії з Польщею, Москва атакує Варшаву найбільше серед усіх країн Євросоюзу. Росія намагатиметься вплинути на хід президентських виборів у Польщі, які відбудуться у першій половині цього року.
Перший тур президентських виборів відбудеться у Польщі 18 травня, ймовірний другий тур - 1 червня. Станом на сьогодні найбільше шансів на перемогу має чинний мер Варшави Рафал Тшасковський.

