Тюрма – наче курорт. Як живуть та на що скаржаться окупанти у полоні
Журналісти «Фактів тижня» показали найбільший табір для віськовополонених, розташований на Західній Україні. Тут є теплиці, де вирощують свіжі овочі, шпиталь із апаратом МРТ та стоматологічним кабінетом, церква, щоб замолити гріхи. Про це інформує «Главком».
Годують у таборі тричі на день. На обід борщ, каша з м’ясом, вінегрет та хліб, який тут же й печуть. Готують лише телятину, щоб могли їсти й мусульмани. Даріо, котрий приїхав вбивати українців аж із Куби, їжу нахвалює.
Окупанти працюють на будівництві, або ж виготовляють вуличні меблі чи штучні ялинки.
Є в полонених і скарги. Так, Денис Говоруха нарікає, що доводится відбувати покарання поруч зі злочинцями, як на війну потрапили з тюрми. Сам він із Донецька, отримав 15 років ув’язнення за державну зраду.
Петру Примі з Криму – 55 років. Його теж засуджено за державну зраду. Щоправда, колаборант упевнений – відміряних суддею 15 років сидіти не доведеться.
«Не думаю, що 15 років проіснує Україна. Або увійде до складу Російської Федерації, або до складу Європи», – каже зрадник.
Петро відкрито підтримує Росію і каятися у скоєному наміру не має.
Відомо, що двох громадян Китайської Народної Республіки на Донеччині взяли в полон воїни 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ та 157-ї окремої механізованої бригади.
До слова, Служба безпеки України провела перші допити громадян Китайської Народної Республіки, яких було взято у полон Силами оборони на Донеччині.
Обидва іноземці не мають бойових поранень, але отримують медичну допомогу згідно з положеннями Женевської конвенції. Для проведення слідчих дій їх доправили до Києва, де полонені утримуються в умовах, які відповідають міжнародному праву. Допити проводяться за участю перекладачів.

