Єврокомісія представила оновлену програму «Цифрова Європа» на 2025-2027 роки
Єврокомісія представила оновлену програму «Цифрова Європа» на 2025-2027 роки

Єврокомісія представила оновлену програму «Цифрова Європа» на 2025-2027 роки

Ініціатива має пришвидшити цифрову трансформацію Європи та розширити перспективи для бізнесу, зокрема у сферах інноваційних технологій та кібербезпеки.

Європейська комісія презентувала оновлену робочу програму «Цифрова Європа» на період 2025–2027 років із загальним бюджетом 3,2 мільярда євро. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Серед пріоритетних напрямів фінансування: 

  • Штучний інтелект і передові технології. Фінансування розробки рішень на базі ШІ, хмарних технологій та обробки великих даних для підвищення ефективності бізнес-процесів.

  • Розвиток цифрових навичок. Програми навчання для фахівців, підприємців і держслужбовців, спрямовані на адаптацію робочої сили до вимог цифрової економіки.

  • Цифровізація МСП і державного сектору. Підтримка впровадження цифрових рішень для оптимізації діяльності малого та середнього бізнесу, а також модернізації держпослуг.

  • Високопродуктивні обрахунки. Інвестиції в інфраструктуру суперкомп’ютерів і AI Factories (фабрики штучного інтелекту — ред.) для компаній, що потребують значних обчислювальних ресурсів.

  • Кібербезпека. Посилення захисту цифрових інфраструктур і розробка рішень для протидії кіберзагрозам.

  • Напівпровідникові технології. Розвиток європейської екосистеми виробництва мікрочипів як основи технологічної незалежності.

У Мінцифри кажуть, що для компаній, які прагнуть посилити свою конкурентоспроможність, ця програма є стратегічною можливістю отримати фінансову підтримку та реалізувати амбітні проєкти.

Ознайомитися з рекомендаціями та покроковими інструкціями щодо залучення грантового фінансування в межах програми «Цифрова Європа» можна за посиланням.

На офіційному порталі Європейської комісії є детальна інформація та доступ до конкурсів.

Нагадаємо, у вересні 2022 року Україна долучилася до програми «Цифрова Європа» до 2027 року. Програма надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами. 

Тоді повідомлялося, що для України доступно чотири основні напрями, у яких можна отримати фінансування: високопродуктивний комп’ютинг; штучний інтелект, дані та хмарні послуги; цифрові навички; використання цифрових технологій в економіці та суспільстві. 

Фото: Unspalsh

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Європа Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader