/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6e27612a43c3d727e6bdf1fd62ddae3d.jpg)
ЗМІ пишуть, що ЗСУ мають великі проблеми з німецькою зброєю: як реагують у Берліні
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Spiegel і Deep State.
Наскільки ефективна німецька зброя і які проблеми з нею виникають
ЗМІ проаналізували внутрішній звіт Бундесверу. Там наведено реальні відгуки українських солдатів про німецьке озброєння. По більшості типів зброї є певні зауваження.
Наприклад, 155-міліметрова самохідна артилерійська установка ефективна. Та вона дуже вразлива до зношування – настільки, що "її придатність для війни піддається серйозному сумніву".
Танк Leopard 1A5 надійний, але має слабку броню. Тож ЗСУ часто використовують його як імпровізовану артилерію, а не як власне танк. А Leopard 2A6 складно ремонтувати – для цього його слід везти у тил.
Реактивна система залпового вогню MARS-II є аналогом американської. Але вона не може можуть використовувати американські касетні боєприпаси, на відміну від систем США. Втім, завдяки великій дальності ця РСЗВ є геймчейнджером у війні.
Щодо ППО відгуки гарні, але теж не без нюансів. Високоточна система IRIS-T дорога в експлуатації і для неї бракує боєприпасів. ЗРК Patriot бійці визнали прекрасною системою. Проте використовують його обмежено – шасі MAN уже застарілі та для них немає запчастин.
Україна отримає від Берліна ще 4 системи ППО IRIS-Tі 30 ракет для Patriot, заявили 11 квітня.
Жодних питань немає лише до "Гепардів". Ця система ППО стала хітом на фронті – найбільш надійною, ефективною та улюбленою зенітною установкою.
Тож придатність більшості німецької зброї до війни – під великим питанням, констатують журналісти. Але Борис Пісторіус здивований такими висновками. Він заявив, що регулярно контактує з Україною і не отримував скарг на зброю.

