Жінка втратила $5 тис. у шахрайській брокерській схемі
Жінка втратила $5 тис. у шахрайській брокерській схемі

Жінка втратила $5 тис. у шахрайській брокерській схемі

Жителька кременчуцького району втратила $ 5 тис. роблячи ставки в шахрайській брокерській фірмі

На початку року, жінка в соціальній мережі натрапила на рекламу брокерської фірми, яка обіцяла можливість заробити на фінансових інвестиціях. Жителька Кременчуцькому району створила обліковий запис у особистому кабінеті цієї шахрайської фірми і протягом трьох місяців робила ставки на загальну суму близько $ 5 тис. Коли жінка вирішила вивести гроші на свою карту, вона зрозуміла, що стала жертвою шахрайства. Зв’язок із псевдоброкерами зник, і її кошти так і не надійшли.

Після усвідомлення того, що її обманули, жінка звернулася до поліції. Наразі слідчі підрозділи правоохоронців, під процесуальним керівництвом Глобинської окружної прокуратури, внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, що стосується шахрайства вчиненого в великих розмірах або через незаконні операції, які використовують електронні обчислювальні системи. Про це повідомила пресслужба Національної поліції Полтавщини. Встановлюють причетних до злочину.

Громадяни можуть натрапити на інвестиційне шахрайство як онлайн, так і через соціальні мережі. Клацнувши на рекламні оголошення брокерських фірм, люди потрапляють на вебсайти, де їх заохочують вкласти гроші через керовані рахунки або особисту торгівлю на платформі. Важливо бути обачними, адже за відомими брендами можуть ховатися клоновані «брокери», зазначив начальник відділу протидії шахрайствам Управління карного розшуку поліції Полтавщини.

Зазвичай на початку жертви шахраїв отримують певний прибуток. Це робиться для створення ілюзії успішної торгівлі, аби вони інвестували ще більше грошей або залучали друзів і родичів. Коли злочинці накопичують необхідну суму, виплата прибутків зупиняється, а контакт з фірмою зникає.

«Завжди ставте під сумнів інформацію від невідомих осіб, перевіряйте легітимність фірми за допомогою офіційних реєстрів, переконайтеся в її репутації. Пам’ятайте, що ретельна перевірка передбачає дослідження кількох джерел і зіставлення інформації для отримання повної картини», ‒ зазначив представник поліції.

Ознаки шахрайства включають:
— агресивні та несподівані пропозиції через телефон, електронну пошту або соціальні мережі для інвестицій або участі в семінарах;
— обіцянки високих прибутків без ризику;
— вимоги термінового переказу грошей через Інтернет, поштою або іншим способом;
— відсутність служби підтримки або її непередбачувана доступність;
— труднощі з отриманням інформації про компанію чи особу.

Легітимні брокери не телефонують і не розсилають спам-листи з обіцянками легкого збагачення. Будьте уважні до пропозицій повернути гроші, втрачені внаслідок шахрайства, оскільки це також можуть бути шахраї.

Джерело матеріала
loader
loader