Тайвань вперше висунув звинувачення капітану китайського судна – ЗМІ
Тайвань вперше висунув звинувачення капітану китайського судна – ЗМІ

Тайвань вперше висунув звинувачення капітану китайського судна – ЗМІ

Тайванська влада вважає, що корабель кинув якір неподалік узбережжя острова, в результаті чого пошкодив кабель.

Прокуратура Тайваню в п’ятницю, 11 квітня, вперше висунула звинувачення капітану китайського судна за навмисне пошкодження підводних кабелів. Мова про випадок, що трапився ще в лютому і спричинив занепокоєння влади на тлі загострення напруженості з Китаєм. Про це агентство Reuters

Чоловік, якого звати Ван, керував судном Hong Tai 58, зареєстрованим у Того. Тайванська влада вважає, що корабель кинув якір неподалік південно-західного узбережжя острова, в результаті чого пошкодив кабель.

Капітан заперечує провину й відмовився повідомити, кому належить судно. За словами прокурорів, він співпрацював неохоче. Іще сім членів екіпажу не будуть притягнуті до відповідальності – їх планують повернути Китаю.

ЗМІ зазначає, що це перший подібний випадок судового переслідування на Тайвані. Міністерство цифрових технологій острівної країни зазначило, що цього року зафіксували вже п’ять випадків пошкодження морських кабелів, тоді як у 2023 та 2024 роках таких було по три.

Тайвань посилив моніторинг морської інфраструктури, включно з відстеженням близько 100 підозрілих суден, пов’язаних з Китаєм, але зареєстрованих в інших країнах.

Як відомо, Тайбей посилив контроль за китайськими суднами після інциденту з пошкодженням кабелю в січні.



Джерело матеріала
loader
loader